Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ Vilniaus ratas

Konkurso „Tramtatulis“ logotipasSkambiausiu pavasario šaukliu kasmet tampa kuoduotasis paukštelis, ir šiemet kviečiąs mažuosius ir jaunuosius dainininkus, muzikantus bei pasakotojus dalyvauti Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“! Kovo 16 d. vyks jau dešimtą kartą rengiamo konkurso Vilniaus ratas, kurį šiemet organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras.

Visos Lietuvos vaikų ir moksleivių pamiltas konkursas „Tramtatulis“ skatina jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą. Konkurso scenoje kasmet sužiba ir savo meile tautosakai bei tradicinei muzikai žiūrovus pakeri būrys mažųjų ir jaunųjų folkloro atlikėjų iš visos šalies.

Šiemet konkursas savo jubiliejų švenčia kartu su Lietuvos sostine. Todėl „Tramtatulio“ dalyviai ir jų mokytojai raginami Vilniaus 700 metų sukaktį paminėti konkurso repertuarui pagal galimybes pasirinkę kūrinius, kuriuose minimas Vilniaus miestas, su juo susiję įvykiai, asmenybės.

Kviečiame Vilniaus vaikus ir moksleivius kovo 16 d. dalyvauti miesto dalyvių atrankoje. Konkurse gali dalyvauti solistai ir atlikėjų grupės, paruošę du vienos rūšies liaudies kūrinius, kurių bendra trukmė – iki 5 min. Tai gali būti tautosakos tekstai (padavimai, sakmės, pasakos, garsų pamėgdžiojimai), liaudies dainos, sutartinės ar tradicinė instrumentinė muzika. Geriausiai pasirodę Vilniaus rato dalyviai bus atrinkti į konkurso „Tramtatulis“ nacionalinį ratą, kuris vyks Kaune 2023 m. balandžio 29–30 d.

Vilniaus rato dalyvių paraiškos priimamos iki vasario 23 d.

 

Konkurso nuostatai

Dalyvio paraiška

Sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo