Saulės palydėjimas su dzūkiška daina. Pasidainavimai internetu

PetrukasKarantino laikotarpiu nestabdome savo veiklos ir dirbame nuotoliniu būdu. Norime ir esamomis sąlygomis pasiūlyti savo lankytojams bei bičiuliams turiningos veiklos, tad šįsyk kviečiame į pasidainavimus – ne kur kitur, o kiekvieno iš Jūsų namuose!

Šie metai ypatingi Dzūkijai – minime žymaus dzūkų dainiaus, tautosakos pateikėjo Petro Zalansko 120-ąsias gimimo metines. Tautosaka iš P. Zalansko buvo užrašinėjama net septyniolika metų (1963–1980), iki pat jo mirties. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Tautosakos archyve saugomi du nemaži jo dainų rinkiniai. Pats P. Zalanskas paliko 30 sąsiuvinių vertingų etnografinių rašinių, atsiminimų apie Mardasavo kaimą ir savo gyvenimą; jis užrašė ir kai kurias savo dainas, pasakojamosios tautosakos kūrinius. 


Pasidainavimus ves ir tiesiogiai transliuos mūsų centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Eglė Česnakavičiūtė – dzūkų tradicinio dainavimo puoselėtoja, dainų besimokanti ne tik iš dainynų bei archyvinių įrašų, bet ir gyvai iš senolių, ekspedicijų šilų dzūkų kaimuose metu. Jai pritars folkloro mylėtojas, muzikantas Rokas Kašėta. Eglė ruošia įvairiausių dainų pluoštą: bus ir juokingų, ir graudžių, ir dramatiškų – visokiausių!

Vieniems tai bus malonus laikas prisiminti šį puikų dzūkų dainių, o kitiems – proga pirmąkart susipažinti su jo paliktomis dainomis. Penktadienį giedosime daug Petruko dainų, tačiau nepamiršime dainų ir iš kitų Dzūkijos kaimų.

Renginys bus transliuojamas tiesiogiai internetu. 
Pasidainavimų vakaro repertuarą su dainų žodžiais bei pateikėjų metrika rasite ČIA.

Vakarui pasiruoškite šiltos arbatos, užklotą, į kurį būtų jauku įsisupti, tekstus ir puikią nuotaiką.
Dalyvių lauksime prisijungiant kovo 27 d. 19.00 val. ČIA.