Visa Lietuva šoka 2020

Visa Lietuva šokaŠiemet jau šeštąjį kartą vyks kasmetinė akcija „Visa Lietuva šoka“, kviečianti visuomenę susiburti įvairiose Lietuvos vietose ir įsijungti į tradicinio šokio sūkurį.

Vienas pagrindinių šio renginio, inicijuojamo Lietuvos nacionalinio kultūros centro, tikslų – pasiekti, kad liaudies šokis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam pažįstamu, išbandytu, pamėgtu užsiėmimu. Šios akcijos dalyviai – ne tik tradicinių šokių entuziastai, folkloro kolektyvai, šokių klubų nariai, tačiau ir šokio smagumo dar nepatyrę žiūrovai, praeiviai bei kiti renginio akiratyje atsidūrę žmonės.

Prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, kolektyvų įvairiuose miestuose ir miesteliuose. Tokiu būdu siekiama, kad vis labiau populiarėjantis tradicinis šokis taptų prieinamu kiekvienam, norinčiam pažinti Lietuvos choreografinį folklorą ar tiesiog gerai praleisti laiką skambant tradicinei muzikai. Šiemet akcijos iniciatoriai ragina šokti ne tik etnografiniams regionams būdingus šokius, bet ir išmokti bendrą visai Lietuvai šokį – krakoviaką.

Norintiems dar iki renginio susipažinti su kai kuriais lietuvių liaudies šokiais, Lietuvos nacionalinis kultūros centras yra parengęs grojaraštį su skirtingų regionų šokių pavyzdžiais.

Sostinėje akcija „Visa Lietuva šoka“ vyks rugsėjo 18 d. 18.00 val. prie Vinco Kudirkos aikštės ir papuoš tuo pačiu metu vyksiančią Tautų mugę. Renginio dalyvius šokdins Tradicinių šokių klubas.


Dėmesio! Norint dalyvauti renginyje būtina registracija.

Akcijos metu prašome laikytis saugumo reikalavimų: dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes bei apsaugines pirštines, o pasireiškus bet kokiems ligos simptomams, renginyje nedalyvauti.