Mardasavo dainos ir poringės

Mardasavo poringes 3x2Spalio 13 d. 18 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyks žymaus tautosakos pateikėjo Petro Zalansko (1900–1980) atminimui skirtas renginys „Mardasavo dainos ir poringės“.

Mardasavo kaime gimusiam ir gyvenusiam dzūkų dainininkui šiemet būtų sukakę 120 metų. Šviesaus atminimo liaudies talentas paliko didžiulį tautosakos lobyną: per 300 dainų, apie 150 pasakų, sakmių, smulkiosios tautosakos, etnografinių pasakojimų, atsiminimų apie gimtąjį kraštą ir savo gyvenimą.

Petras Zalanskas vertinamas ne tik dėl gausaus dainų repertuaro bei unikalaus balso tembro, bet ir dėl savo ryškios asmenybės, meninės prigimties, ypatingo santykio su jį supančiu pasauliu. Iš jo užrašytos dainos, atspindinčios P. Zalansko pasaulėjautą bei jo aplinkos liaudies kūrybos bruožus, skamba ir šių dienų atlikėjų lūpomis.

Renginyje dalyvaus poetas Vladas Braziūnas ir kompozitorius Algirdas Klova, aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, kapelijos „Ratilai“ muzikantai. Skambės Petro Zalansko dainos, atliekamos Eglės ir Roko Kašėtų, Veros Venckūnaitės-Čepulienės, Austėjos ir Skomanto Čepulių, Eglės Burkšaitytės, Simonas Liūga, VU folkloro ansamblio „Ratilio“ solistų.

Vakaro metu bus rodomas nebylus Algimanto Kunčiaus filmas „Petras Zalanskas“ bei pristatoma kompaktinė plokštelė „Girełė“.

Renginį ves Julija Vilkaitė.


Renginys nemokamas, tačiau dėl COVID-19 pandemijos vykdoma žiūrovų registracija. Vietų skaičius ribotas.

Renginio metu prašome dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis saugaus atstumo.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, jog jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir ši medžiaga gali būti patalpinta socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse.

Tiesioginę koncerto transliaciją bus galima stebėti Vilniaus etninės kultūros centro Facebook puslapyje.