Atidaryta paroda „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Siuvinėjimai“

IMG 84442020 m. lapkričio 6 d. Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ atidaryta paroda „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Siuvinėjimai“. Joje eksponuojami įvairūs siuvinėti darbai: delmonai, skarelės, prijuostės, marškiniai bei jų detalės, staltiesėlės, tautinis kostiumas ir jo dalys.

Tai trečioji Tautodailės metams skirto projekto dalis, vainikavusi visą parodų ciklą, kuriuo buvo parodyta daugybė įvairiais raštais bei skirtingomis technikomis kurtų tradicinės tekstilės darbų.

Šios parodos atidarymą, kaip ir prieš tai buvusias pirštinių ir riešinių, nėrinių, kilpinėlių bei tinklų parodas, buvo planuota atšvęsti kartu su galerijos lankytojais, gyvai pristatant per 200 rankdarbių, kuriuose atsiskleidžia tradicijų perėmimas, tąsa ir pritaikymas šiuolaikiniame gyvenime. Pandemijai pakoregavus planus, parodos atidarymas įvyko dalyvaujant vos keletui žmonių, o jos pristatymą teko perkelti į virtualią erdvę.

Parodą „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Siuvinėjimai“ pristato Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vilma Kričenaitė-Žukauskienė, Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė, tautodailininkės Birutė Mickevičienė ir Virginija Kasparavičiūtė. Pačiau apie siuvinėjimų tradiciją Lietuvoje galima paskaityti Dalios Bernotaitienės straipsnyje.

Artimiausiu metu galerijos aplankyti nebus galima, tačiau kviečiame virtualiai pasižvalgyti po parodą ir nors akies krašteliu pamatyti 16 autorių eksponatus nuotraukų galerijoje.