Kaziuko mugė spalvingoji žilojo Vilniaus tradicija

L. Klimka Kaziuko mugėKovo 3 d. 18 val. vyks trečioji artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui dedikuoto renginių ciklo dalis, kurioje – profesoriaus, Lietuvos kraštotyros draugijos pirmininko Liberto Klimkos paskaita „Kaziuko mugė – spalvingoji žilojo Vilniaus tradicija“.

Kaziukas – tautodailės ir tradicinių amatų mugė, kuria sostinė pasitinka pavasarį. Ji pirmiausia įdomi sena istorine tradicija, prasidėjusia 1604 m. ir kilusia iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, vykusių bažnytinių atlaidų metu. Laikui bėgant atlaidus lydintis prekymetis, vadinamasis kermošius, išaugo iki trijų dienų mugės; tokia privilegija pirkliams suteikta prieš 195-erius metus.

Kaziukas šiandien yra ne tik prekymetis, bet ir įspūdingas etninės kultūros reiškinys. Šioje mugėje galima išsirinkti išmoningų rankų darbo gaminių, pabendrauti su jų meistrais, paragauti kulinarinio paveldo valgių, pasigėrėti spalvingomis vilnietiškomis verbomis, pasidžiaugti folkloro ansamblių pasirodymais ir tradicine meistrų eisena. Šimtmečių tradicijas sauganti mugė neturi lygių nei Lietuvoje, nei aplinkiniuose kraštuose.

Paskaitos metu L. Klimka papasakos apie Kaziuko mugės kilmę ir raidą per šimtmečių istoriją, jos ypatybes ir perspektyvas.

Tiesioginę paskaitos transliaciją bus galima stebėti Vilniaus etninės kultūros centro Facebook puslapyje.