Folkloro dažniai. Rakija Klezmer Orkestar

IMG 0967Švęsdami 30-ąjį savo gimtadienį pradedame koncertų ciklą „Folkloro dažniai“, kurio metu kviesime susipažinti su įvairiomis Vilniaus miesto folkloro grupėmis. Tai nauja erdvė folkloro atlikėjams skleistis, prisistatyti, būti matomiems ir išgirstiems. Koncertai filmuojami ir įrašomi profesionalioje garso įrašų studijoje, dalyvaujant nedideliam žiūrovų skaičiui. Kviečiame išvysti folklorą kitokioje – profesionalioje – šviesoje ir naujai pažinti Vilniaus folkloro atlikėjus.

Pirmajame ciklo renginyje koncertuos žydų, romų ir Balkanų tautų tradicinės muzikos atlikėjai – „Rakija Klezmer Orkestar“. Tai jaunų, profesionalių ir ugningų muzikantų grupė, jau aštuntus metus grojanti tradicinę žydų ir Balkanų tautų muziką. Vaikinai daug metų domisi tiek autentiškais, tiek šiuolaikiniais unikalios tradicijos raiškos būdais bei siekia lietuviui klausytojui pristatyti šį pasaulyje labai išpopuliarėjusį, o ir Lietuvoje jau nebesvetimą, žanrą.

Koncerto metu grupė atliks kūrinius iš naujausio albumo „A chasene“ (liet. – vestuvės) ir kitus savo mėgstamus kūrinius. Kviečiame pažinti muziką, kurioje persipina džiaugsmas ir liūdesys, rauda ir šokis.

Koncerto premjera vyks kovo 24 d. 18 val. Ją stebėti bus galima Vilniaus etninės kultūros centro YouTube paskyroje.

Renginio filmavimas vyks kovo 17 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre. Norintys iš arti stebėti atlikėjų pasirodymą ir filmavimo užkulisius, turi galimybę dalyvauti šioje uždaroje muzikinėje sesijoje, įsigydami labai riboto kiekio bilietus.