Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejų!

Plakato paveikslėlisKovo 10 d. 18 val. visus kviečiame į Vilniaus mokytojų namus pabūti kartu ir išgyventi tą nuostabų stiprybės ir džiaugsmo teikiantį bendruomeniškumo jausmą, kuris slypi dainoje. Paklausysime, o svarbiausia – ir patys galėsime kartu dainuoti kovos už laisvę himnais tapusias dainas, kurios budino ir budina mūsų tautinę savimonę.

PlačiauŠvęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejų!

Tradicinių riešinių ypatumai

 LJ 6496aXIX a. pab.–XX a. pr. Lietuvoje tiek vyrai ir moterys, tiek suaugę ir vaikai nešiojo riešines, – ant rankos riešo maunamą megztą 4,5–19 cm ilgio rankogalį. Jos turėjo praktinę ir estetinę reikšmę, taip pat tuo laiku buvo ir madinga aprangos detalė.

PlačiauTradicinių riešinių ypatumai

Penki šuneliai aplink vieną šulinį laksto. Kas?

 LJ 6486aVilniaus etninės kultūros centras ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija „Tautodailės metais“ paskelbtus 2020-uosius neatsitiktinai pradeda tęstinio projekto paroda „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje: pirštinės ir riešinės“. Mat riešinės šiais laikais išgyvena aukso amžių, reta kuri moteris riešinių nemūvi, o jų mezgimu dabar užsiima ne tik tautodailininkės. Ir dar – neatsitiktinai paroda surengta Antano ir Anastazijos Tamošaičių galerijoje „Židinys“, mat tarpukariu ir pokario metais Antanas ir Anastazija Tamošaičiai rinko, tyrinėjo ir populiarino tautodailę, organizavo dailiųjų amatų kursus, kuriuose greta kitų dalykų, buvo mokoma ir mezgimo.

PlačiauPenki šuneliai aplink vieną šulinį laksto. Kas?