ETNO ketvirtadienis. Žvakių liejimas

zvakiu liejimas

Vasario 15 d. 18.00 val. kviečiame ETNO ketvirtadienio metu lieti žvakes!

 

Šis ETNO ketvirtadienio užsiėmimas skirtas vasario pradžioje minimai Perkūno dienai, kurios pagrindinis simbolis ir yra vaško žvakė. Senovės lietuviai meldėsi šiam dievui, tikėjo, kad žvakės padeda apsisaugoti nuo ligų, audrų ar kitų negandų.

Žvakių liejimas – jau nuo seno žinomas amatas, kuriuo seniau užsiimdavo nedaugelis, dažniausiai moterys ir vaikai žvakes liedavo ilgais vakarais.

Laukiame Jūsų renginyje, kuriame ne tik susipažinsite su žvakių liejimu, bet ir patys pasigaminsite po natūraliu bičių vašku kvepiančią žvakę.

 

Vietų skaičius labai ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

 
Data ir laikas: 2018 m. vasario 15 d. 18.00 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 6 €

Dalyvių amžius: 12+

REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/zicJZ1fQkYLtjymI2

 

Kaip visuomet laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre, Pamėnkalnio g. 34.


Užsiėmimų metu dalyvius vaišiname arbata, kurią dovanoja mūsų draugai ETNO arbata.

Detalesnė informacija el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287 arba www.etno.lt

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etno kiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.