ETNO ketvirtadienis. Tradicinių šiaudinių sodų rišimas

 

Rugsėjo 27 d. 18 val. kviečiame susipažinti su šiaudinių sodų rišimo tradicija. Užsiėmimo metu dalyviai išmoks Vidos Sniečkuvienės

paruošti šiaudus, vėliau juos suverti į nedidelį sodelį.

Sodas – sakralią prasmę teikiantis mūsų protėvių palikimas, turėjęs ir iki šiol tebeturintis didelę reikšmę lietuvių liaudies papročiuose. Lietuviškasis šiaudinis sodas – tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis“. Jis buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Sodą kabindavo garbingiausioje vietoje, virš stalo. Palubėje kabantis sodas siedavosi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.

Šių metų pavasarį šiaudinių sodų tradicija buvo įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Vietų skaičius labai ribotas, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA.

Dalyvių amžius: 14+

Trukmė: 2 val.
Kaina: 6 €


Kaip visuomet, laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre, Pamėnkalnio g. 34.

Detalesnė informacija el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287 arba www.etno.lt

- - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.
Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.