ETNO ketvirtadienis. Filmo „Vėjų žemė“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

Veju zemeKviečiame į meninės dokumentikos filmo „Vėjų žemė“ peržiūrą ir susitikimą su režisieriumi bei scenarijaus autoriumi Ernestu Samsonu!
„Vėjų žemė“ pasakoja apie Šventosios kuršių bendruomenę ir jos senosios kartos atstovus. Filme yra atskleidžiamas kuršių bendruomenės daugiasluoksniškumas ir jos ryšiai su latviškąja kultūra ir baltiškuoju paveldu. „Vėjų žemėje“ svarstomas žmogaus ryšys su sava ir svetima kultūra, susiduriama su tradicijų išsaugojimo iššūkiais.
 
Filmo pagrindiniai veikėjai, paskutinieji išlikę kuršių palikuonys, autentiškais liudijimais atskleidžia etnografinius švenčių papročius, kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualus, supažindina su tradiciniais amatais – žūkle ir rankdarbiais.
 
Po filmo dalyvių lauks susitikimas ir pokalbis su „Vėjų žemės“ režisieriumi ir scenarijaus autoriumi Ernestu Samsonu.
 
Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA.
 
Trukmė: iki 2 val.
Renginys nemokamas
 
Lauksime Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34).
 
Detalesnė informacija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287.
 
 
- - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.
Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.