ETNO ketvirtadienis. Juostų vijimas

Juostos vijimas

Sausio 17 d. 18 val. kviečiame į ETNO ketvirtadienio užsiėmimą, kuriame vysime margaspalves juostas kaladėlėmis. Juostų vijimas – vienas seniausių juostų gamybos būdų, pasižymintis spalvų ir raštų gausa, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Juostų raštų gali būti pačių įvairiausių: nuo paprastų iki labai sudėtingų, tokių kaip išilginiai dryžiai, eglutės ar vingeliai. Vytinės juostos gali būti pritaikytos ir kasdieniam naudojimui, jomis galima perrišti ar apjuosti drabužius, kitaip derinti aprangoje.

Užsiėmimo metu sužinosite apie tradicinius vytinių juostų raštus, kaip nusipiešti norimą juostos piešinį ir tinkamai suverti siūlus į kaladėles. Priemonių vijimui turėsime, tačiau, jei pageidaujate, galite atsinešti ir savo mėgstamų spalvų vilnonių ar pusvilnonių tvirtų siūlų.

Užsiėmimas skirtas pradedantiesiems.

Kadangi vietų skaičius ribotas, maloniai prašome registruotis iš anksto.

REGISTRACIJA

Trukmė: 2 val.
Kaina: 6 Eur
Dalyvių amžius: 14 +

- - -
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.