Europos amatų dienos: šiaudinių sodų rišimas ir žvakių liejimas

EACD Logo RVB

Balandžio 5 d. 17.00. val. kviečiame dalyvauti Europos dailiųjų amatų dienų užsiėmimuose!

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra drauge su Vilniaus dailiųjų amatų asociacija jau penktą kartą organizuoja 3 dienų tarptautinį renginį – Europos dailiųjų amatų dienas – prie kurio prisijungė ir Vilniaus etninės kultūros centras.

Siūlome dalyvauti šiaudinių sodų rišimo ir žvakių liejimo užsiėmimuose.

Sodų rišimo užsiėmimą ves tautodailininkė Marija Liugienė. Jo metu dalyviai susipažins su sodų rišimo tradicija, išmoks paruošti šiaudus, vėliau juos suverti į nedidelį sodelį.
Sodas – sakralią prasmę teikiantis mūsų protėvių palikimas, turėjęs ir iki šiol tebeturintis didelę reikšmę lietuvių liaudies papročiuose. Lietuviškasis šiaudinis sodas buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes.

 

Antrasis užsiėmimas – žvakių liejimas – tradicinis amatas, kuriuo seniau užsiimdavo tik nedaugelis, dažniausiai moterys ir vaikai. Senovėje žvakė buvo nepakeičiamas ir labai branginamas šviesos šaltinis. Tikėta, kad vaško žvakės padeda apsisaugoti nuo ligų ir kitokių nelaimių.

Žvakių liejimo seminarą ves Stasys Kavaliauskas. Jo metu kiekvienas galės pasidaryti rankų darbo vaškinę žvakę iš natūralaus bičių vaško.

Dalyvavimas užsiėmimuose nemokamas, tačiau vietų skaičius labai ribotas, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA

Dalyvių amžius: 14+
Trukmė: 1,5 val.

Detalesnė informacija el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287 arba www.etno.lt

Renginys yra Europos dailiųjų amatų dienų dalis. Visa trijų dienų programa ČIA.