ETNO ketvirtadienis. Augalinis dažymas

augalinis da

Gegužės 16 d. 18.00 val. Kviečiame į augalinio dažymo seminarą! 

Seminarą vesiantis Lukas Tomaševičius susirinkusiuosius supažindins su įvairiais dažiniais augalais, šios technologijos subtilybėmis ir pademonstruos dažymą tikrąja indigažole.


Natūralūs pigmentai – tai prabanga alsuojančios sodrios spalvos ir tūkstančių subtilių atspalvių paletės. Augalinis dažymas – tūkstantmečius besivysčiusi tekstilės tradicija, kuri didėjančios pramoninės taršos laikais atgimsta tarp tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojų ir įgyja vis didesnę reikšmę šiuolaikinio meno ir dizaino kontekste. Nors mūsų krašte augalinio dažymo tradicijos buvo beveik nutrūkusios, šiomis dienomis jas bandoma atkurti ir šis amatas sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

Lukas Tomaševičius - dizaineris ir tekstilininkas, kurio kūryba apjungia minimalistines formas, augalinius pluoštus ir natūralius pigmentus. Studijų metu dirbęs tekstilės gamybos sektoriuje, suvokęs daromą industrinės pramonės taršą, savo kūryboje puoselėja aplinkai draugiškas idėjas.

Pasidomėti Luko darbais galite ČIA.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA.

Užsiėmimo kaina - 6 eur. 

Trukmė - 2 val.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę. 
Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis