ETNO ketvirtadienis. Šiaudinių kraitelių pynimas

Pradedame naują ETNO ketvirtadienių ciklą kviesdami susipažinti su amatu, kurio mokymų mūsų Centre dar nebuvo. Išbandyti šiaudinių kraitelių pynimą galėsite jau paskutinį rugsėjo ketvirtadienio vakarą!

Šiaudiniai krepšiai labiausiai pažįstami kaip įvijinio pynimo karbijos, gorčiai, bubilai grūdams laikyti, sėti ar matuoti. Šio užsiėmimo metu susipažinsite su kita archajiška pynimo technika: pynimu iš kaselių. Tokias kraiteles ir krepšius pindavo viduramžiais įvairiems ūkiniams reikalams (net statyboms), o pas mus išliko šiaudinių skrybėlių gamyboje. Baltarusijoje taip pindavo žieminius batus. Tad „Šiaudų batai - šakaliniai padai“ turi teisybės grūdą! Užsiėmimo metu ne tik nusipinsite kraitelę iš šiaudų, bet ir susipažinsite su įvairiomis kitomis senosiosmis krepšių ir kraitelių pynimo technikomis, medžiagomis, įrankiais.

Mokymus vesianti Virginija Rimkutė yra archeologė, dailės istorikė, sertifikuota tradicinė amatininkė ir klubo „Dvaro meistrai“ narė, rekonstruojanti tiek kraitelių pynimą iš šiaudų, žolės, karnų, švendrų, tiek dirbanti su senąja tekstile: audimu, vijimu, pynimu bei verpimu.

Užsiėmimo trukmė: 2-2,5 val.
Kaina: 8 eurai (į kainą medžiagos ir priemonės įskaičiuotos)

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina užsiregistruoti. 
Registracija čia.