ETNO vaikams. Žvakių liejimas

vaks svetaineiLapkričio 29 d. 17 val. kviečiame vaikus ir jų tėvelius į užsiėmimą, kurio metu kiekvienas galės pasidaryti žvakę iš natūralaus bičių vaško.

Žvakių liejimas – tradicinis amatas, kuriuo seniau užsiimdavo tik nedaugelis. Dažniausiai ilgais ir tamsiais žiemos vakarais žvakes liedavo moterys ir vaikai. Rankų darbo žvakė senovėje buvo nepakeičiamas ir labai branginamas šviesos šaltinis, turėjęs ne tik praktinę paskirtį, bet atlikdavęs ir maginę funkciją – buvo tikima, jog vaško žvakė padeda apsisaugoti nuo ligų ir kitokių nelaimių. 

Užsiėmimo metu vaikai susipažins su žvakių liejimo amatu, papročiais bei tradicijomis.
Renginyje laukiame tiek mažųjų dalyvių, tiek tėvelių. Vaikus užsiėmime galima palikti vienus arba veikloje dalyvauti kartu.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija

Dalyvių amžius – 6+
Trukmė – iki 1,5 val.
Kaina – 6 Eur


ETNO vaikams – tai vieta, kur susitinka vaikai, norintys turiningai praleisti popietes. Čia laukiami ne tik vaikai nuo 6 metų amžiaus, tačiau ir jų tėveliai. Užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su etnine kultūra ir kviečiami iš arčiau pažvelgti į tradicinės kultūros įvairovę bei jos interpretacijos galimybes. Tokiu būdu šeimos atranda vietos etninei kultūrai savo kasdieniame gyvenime ir puoselėja jos tęstinumą bei meilę tradicijoms.