ETNO ketvirtadienis. Verpimas verpstuku

received 10155621663839895Lapkričio 21 d. 18.00 val. kviečiame į ETNO ketvirtadienio dirbtuves, kurios šį kartą skirtos verpimui.

Dar ne tokioje gilioje senovėje lapkričio mėnesį, kuomet derliaus nuėmimo darbai jau baigti, o ir temsta anksti, kaimo moterys pradėdavo ilgus vakarojimus, kurie tęsdavosi visą žiemą: verpimas, audimas bei mezgimas buvo kiekvieno vakaro užsiėmimai, palydimi dainų. Lapkričio mėnesio ETNO ketvirtadienis dedikuojamas verpimui, kuris ne tik miestuose, bet ir kaimuose baigia nugrimzti užmarštin.

Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su įvairiais senovėje naudotais pluoštais (vilna, linu, dilgėle, kanape, šilku, liepos karna) bei verpimui naudotais įrankiais. Taip pat išmoks verpti vienu iš seniausių verpimo įrankių – verpstuku, išmėgins lino ir vilnos savybes, susiverps faktūrinių siūlų rankdarbiams paįvairinti arba net artėjančių žiemos švenčių dovanoms pakuoti. 

Mokymus vesianti Virginija Rimkutė yra archeologė, dailės istorikė, sertifikuota tradicinė amatininkė ir klubo „Dvaro meistrai“ narė, rekonstruojanti tiek kraitelių pynimą iš šiaudų, žolės, karnų, švendrų, tiek dirbanti su senąja tekstile: audimu, vijimu, pynimu bei verpimu.

Užsiėmimo kaina – 9 eurai.
 

Dalyvių skaičius ribotas, todėl reikalinga registracija.


„ETNO ketvirtadienis“ – tai įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kuriais siekiama skatinti tradicinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.