Vidury lauko grūšelė 2019

Grel Tik fonasArtėjant didžiosioms metų šventėms, Vilniaus etninės kultūros centras tradiciškai kviečia į koncertą „Vidury lauko grūšelė“, skirtą padėkoti visiems kartu buvusiems bičiuliams ir pasidžiaugti besibaigiančiais dar vienais renginių ir įspūdžių pilnais metais.

Šiemet šventiniame koncerte pasirodys kūrybinio folkloro grupė „Sedula“, pristatysianti savo naują muzikinę programą „Vidur ažero sukas verpetas“. Jos turinys – moters gyvenimas nuo gimimo iki mirties, tarsi nuolatinis vandens tekėjimas.

Sakralus vandenų pasaulis turi didžiulės reikšmės moters pasaulėjautoje. Tai ne šiaip vandens telkinys, dainose įvardijamas šaltiniu, upe, ežeru, dunojėliais, jūromis, mariomis, bet ir kitos vandens formos: lietus, rasa, migla, net moters ašaros ir jos įsčių vandenys. Vanduo nurodo gyvenimo kryptį, išburia laimę ar nelaimę, atskiria ir jungia. Į svetimą šeimą keliaujama tiltu, į anapusinį pasaulį iriamasi vandeniu, už vandenų Anapilyje gyvenama toliau. Dainose siejasi Saulės tekėjimas, vandens tekėjimas, nuotakos tekėjimas tarsi cikliškas, tačiau vienkryptis veiksmas be galimybės grįžti.

Kūrybinio folkloro grupė „Sedula“ – tai septynios moterys, kurias vienija meilė tradicinei liaudies dainai. Nuo 1994 metų gyvuojantis kolektyvas, vadovaujamas archeologės Daivos Steponavičienės, atlieka „moterišką“ visų Lietuvos regionų folklorą, kuris sudaro didžiausią dainuojamosios tautosakos palikimo dalį.

Šis nedidelis kolektyvas, šiemet švenčiantis 25 metų jubiliejų, folkloro pasaulyje gana gerai žinomas: grupė pasižymi balsų skambumu, tembrų minkštumu, plačiu diapazonu ir savita atlikimo maniera. Didžiausią dėmesį „Sedula“ skiria vokalinei muzikai ir jos interpretacijai, tačiau koncertuose neretai subtiliai naudoja ir instrumentus: kankles, smuikus, lumzdelius, skudučius, dambrelius, būgnus ir įvairią perkusiją.

Koncertas vyks gruodžio 15 d. 15.00 val. Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje. Įėjimas laisvas.


Renginio plakate panaudotas fragmentas iš karpinio „In Stream“, kurio autorė – Alina Yoffe-Pikovsky.