Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejų!

Plakato paveikslėlisKovo 10 d. 18 val. visus kviečiame į Vilniaus mokytojų namus pabūti kartu ir išgyventi tą nuostabų stiprybės ir džiaugsmo teikiantį bendruomeniškumo jausmą, kuris slypi dainoje. Paklausysime, o svarbiausia – ir patys galėsime kartu dainuoti kovos už laisvę himnais tapusias dainas, kurios budino ir budina mūsų tautinę savimonę.

Daina buvo svarbus ginklas per visas Lietuvos okupacijas, perdavė laisvės ir Tėvynės meilės idėjas. Tad dainuosime ir iš labai tolimų laikų atėjusias karines-istorines, ir pirmąsias Lietuvos Nepriklausomybės laikų bei Lietuvos kariuomenės dainas, ir partizanų Tėvynės meilės, kovos už laisvę dainas, ir naujesnes, kurtas šiuolaikinių autorių, skambėjusias Sąjūdžio mitinguose. Koncertą baigsime tautiška giesme, tuo paliudydami savo meilę ir pagarbą Tėvynei.

Dainuoti mums padės trijų kartų ansambliai: „Blezdinga“ (vadovė Veronika Povilionienė), „Ratilai“ (vadovas Darius Mockevičius) ir „Ratilio“ (vadovės Milda Ričkutė ir Kristina Aponavičiūtė). Vakarą ves Veronika Povilionienė ir Darius Mockevičius.

Dainuosime iš Vilniaus etninės kultūros centro naujai išleisto dainynėlio „Užmaršties nepaliestos. Dainos“, kurį dovanosime visiems renginio dalyviams. Šis patogaus formato dainynas, kuriame sudėta 51 daina, pravers ir minint Sausio 13-ąją, ir švenčiant Vasario 16-ąją bei Liepos 6-ąją. Tikimės, kad jame esančios dainos skambės ir kituose mums brangių ir atmintinų datų minėjimuose, jaunimo žygiuose, mokyklose, kelionėse, vakaronėse, kolektyvų ar šeimos šventėse.

Vakarui baigiantis kiemelyje pasivaišinsime ant laužo verdama kvapnia arbata ir kareiviška koše. Kviečiame tausoti gamtą ir atsinešti daugkartinio naudojimo indus.