Lygės sodai. Pavasario lygiadienis

lyges sodai 2023Kovo 20 d. 20 val. susidurs tamsusis ir šviesusis metų laikotarpiai, o nakties ir dienos trukmė taps lygi. Stos Pavasario lygiadienis – astronominio pavasario pradžia. Tądien kviečiame vilniečius iš žiemos sąstingio pro pavasario vartus žengti į Šventaragio slėnyje išaugusius „Lygės sodus“.

Šiaudinis sodas – viena įspūdingiausių lietuvių dailės rūšių. Tai tobulos visatos modelis, kuriame harmoniją sukuria priešingų polių dermė. Klasikinį sodą sudaro dvi bendro pagrindo piramidės, kurių vienos smaigalys nukreiptas į viršų (dangų, dausas), o kitas – į apačią (požemį). Sodo viduryje sutelpa visas žmogaus gyvenimas tarp dangaus ir žemės, tarp pradžios ir pabaigos – visi džiaugsmai ir vargai, siekiai ir rūpesčiai.

Kovo 20 d. 20 val. susirinkusieji į Šventaragio slėnį turės galimybę pabūti tokio sodo viduje. Šventės vietoje įsikurs Mantvydo Vlado Vilio sukurta interaktyvi meninė instaliacija, kurią sudarys tradicinius sodus primenančios skulptūros. Renginio dalyviai galės užeiti į didžiausiojo sodo vidų ir patirti šviesos bei šešėlių žaismą, skambant folkroko grupės „Atalyja“ atliekamoms muzikinėms kompozicijoms ir Vlado Braziūno poezijai. Didįjį sodą apsups maži sodeliai, į kuriuos „sutūps“ Vilniaus miesto moksleivių sukurti pavasario pranašai – paukšteliai. Atbundančios gamtos oazę nušvies žvakių liepsnų raštai.

„Lygės sodai“ Šventaragio sode įsikurs kovo 15–17 d. ir puoš jį iki balandžio 3 d.

Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Partneriai – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.