Kūrybinės keramikos dirbtuvės gegužės mėnesį

DSC 8123 m 1Gegužės 4, 12, 17, 23 dienomis 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre laukiame visų norinčių keramikos dirbtuvėse.

Keramika – raminantis, kūrybiškas darbas su moliu, vienas seniausių amatų ir meno formų. Iš žemės išgaunama medžiaga savo plastiškumu suteikia galimybę iš beformės masės sukurti įvairius gaminius – nuo kasdieniškų buityje naudojamų daiktų iki meno dirbinių.

Šiose atvirose dirbtuvėse laukiami tiek pradedantys, tiek jau ne pirmą kartą su moliu dirbantys dalyviai; čia galima įgyvendinti savo kūrybines idėjas ar, padedant lektorei, imtis lipdymo nuo pirmųjų žingsnių. Užsiėmimų dalyviai turės galimybę susipažinti su įvairiomis keramikos technikomis, kurti, lipdyti, o vėliau ir glazūruoti savo dirbinius.

Dirbtuves veda Vytautė – „tautės“ keramikos studijos rankos ir akys, nuo 2017 m. nesiskiriančios su moliu.

Užaugusi pievų ir miškų apsuptyje, Vytautė nuolatos mokosi, atranda ir pažindinasi ne tik su keramikos galimybėmis, bet ir su gamta: augalais, kerpėmis, medžiais ir paukščiais, kurie įkvepia eksperimentuoti bei palikti gamtos pėdsaką molio gaminiuose. Šia savo patirtimi bei įkvėpimu keramikė mielai dalijasi ir su šio meno norinčiais išmokti dirbtuvių dalyviais.

Bilietus galima įsigyti Paysera bilietų sistemoje.