Kūrybinės keramikos dirbtuvės kovą

Keramikos glazūros pavyzdžių paletėKovo mėnesį kviečiame į bundančios gamtos įkvėptas kūrybinės keramikos dirbtuves Vilniaus etninės kultūros centre. Užsiėmimai vyks kovo 6, 15, 21 ir 30 d. 18 val.

Keramika – tai ne tik vienas seniausių amatų ir meno formų, bet ir raminantis, kūrybiškas bei malonus darbas su moliu. Ši iš žemės išgaunama medžiaga savo plastiškumu suteikia galimybę iš beformės masės sukurti įvairius gaminius – nuo kasdieniškų buityje naudojamų daiktų iki meno dirbinių.
 
Vilniaus etninės kultūros centre vykstančiose atvirose dirbtuvėse laukiami tiek pradedantys, tiek jau ne pirmą kartą su moliu dirbantys dalyviai; čia galima įgyvendinti savo kūrybines idėjas ar, padedant lektorei, imtis lipdymo nuo pirmųjų žingsnių. Užsiėmimų dalyviai turės galimybę susipažinti su įvairiomis keramikos technikomis, kurti, lipdyti, o vėliau ir glazūruoti savo dirbinius.
 
Dirbtuves veda Vytautė – „tautės“ keramikos studijos rankos ir akys, nuo 2017 m. nesiskiriančios su moliu. Užaugusi pievų ir miškų apsuptyje, Vytautė nuolatos mokosi, atranda ir pažindinasi ne tik su keramikos galimybėmis, bet ir su gamta: augalais, kerpėmis, medžiais ir paukščiais, kurie įkvepia eksperimentuoti bei palikti gamtos pėdsaką molio gaminiuose. Šia savo patirtimi bei įkvėpimu keramikė mielai dalijasi ir su šio meno norinčiais išmokti dirbtuvių dalyviais.
 
Dėmesio! Vienas bilietas galioja vienam užsiėmimui, kurio metu galima arba nulipdyti, arba nuglazūruoti jau išdegtą kūrinį. Norint ir lipdyti, ir glazūruoti, reikalingi bent du užsiėmimai, tarp kurių būtų 10 dienų laikotarpis, per kurį dirbinys išdžiovinamas ir išdegamas.
 

Bilietus galima įsigyti Paysera Tickets bilietų sistemoje.