Pasidainavimai | Patriotinės dainos

Mergina dainuoja, žiūrėdama į natų lapąKovo 10 d. 18 val. kviečiame dalyvauti pasidainavimų vakare, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti!

Per visas Lietuvos okupacijas daina buvo savotiškas tautos ginklas, kuriuo būdavo perduodamos laisvės ir Tėvynės meilės idėjos. Ji vienijo Lietuvos žmones ir dar visai nesenais laikais, kai dešimtys tūkstančių kartu dainuodavo gatvėse ir aikštėse, patirdami dainoje užkoduotos laisvos dvasios galybę, išgyvendami tą nuostabų vienybės ir laisvės troškimo jausmą.

Vienos gražiausių, laisvės triumfo kupinos šventės išvakarėse vyksiančių pasidainavimų dalyviai išdainuos meilę Lietuvai. Vakaro metu skambės karinės-istorinės, partizanų ir kitos patriotinės dainos. Pasidainavimus ves Vilniaus mokytojų namų folkloro ansamblis „Srauna“ (vad. Toma Grašytė-Jegelevičienė).

Vilniaus etninės kultūros centre kas mėnesį vykstantys pasidainavimai skirti norintiems išmokti ar prisiminti jau žinomas tradicines dainas ir dainuoti jas neįpareigojančioje aplinkoje kartu su būreliu kitų folkloro entuziastų. Kiekvieną kartą dainuojamos vis kitos tematikos dainos, atspindinčios kalendorinį laikotarpį, regioną, ar šių dienų aktualijas.

Dalyvavimas pasidainavimuose nemokamas, tačiau būtina registracija sistemoje Paysera Tickets.