Sutartinių vakarai kovą

Sutartinių giedotojos stovi ratuKviečiame giedoti sutartines Vilniaus etninės kultūros centre! Kovo 8 ir 22 d. vyksiančių užsiėmimų dalyviai susipažins su vienu seniausių tradicinės muzikos žanrų ir mėgausis ypatinga garsų harmonija bei archajiškų garsažodžių skambesiu.

Ši polifoninio giedojimo tradicija, sulaukusi susidomėjimo pasaulyje ir tapusi lietuvių etninės tapatybės simboliu, savo atlikimo būdu, disonansiniais sąskambiais, neįprastais garsažodžiais išsiskiria iš kitų tradicinės muzikos žanrų.

Neretai į sutartines žvelgiama ne tik kaip į archajiškos tradicijos tąsą, bet ir dvasinio tobulėjimo techniką, mat jų atlikimui svarbus susitelkimas, susiklausymas, sutarimas, vedantys prie nenutrūkstančios muzikos tėkmės.

Sutartinių vakarai skirti norintiems praktiškai susipažinti su sutartinių giedojimo būdais, pajausti jų savitą grožį, patirti muzikinį sutarimą. Užsiėmimuose laukiami tiek jau turintys patirties, tiek dar tik norintys pažinti polifoninio giedojimo tradiciją. Vienintelė sąlyga dalyviams – turėti nors šiokį tokį sugebėjimą dainuoti bei didelį norą įsilieti į sutartinių ratą.

Bilietus galima įsigyti Paysera Tickets bilietų sistemoje.

 

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.