Šiaudinių sodų rišimo dirbtuvės

Nedidelis šiaudinis sodelisKovo 23 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centras kviečia išmokti rišti šiaudinius sodus ir tokiu būdu prisiliesti prie tradicijos, kurios nominacinė paraiška yra pateikta UNESCO Reprezentatyviajam žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašui.

Šiaudiniai sodai, dar vadinti liktoriumi, voru, pajonku, pajonkėliu, dangumi, pasauliu, rojumi, sietynu, reketuku, rekėžiu, krijeliu, aitvaru, miestu, žarondėliu, buvo rišami visoje Lietuvoje ir turėjo ne tik dekoratyvinę, bet ir apeiginę reikšmę. Sodai būdavo rišami vestuvėms, krikštynoms, kalendorinių švenčių proga ir kabinami virš stalo, tikintis, kad namuose ir santykyje su pasauliu bei savimi vyraus darna.

Šie dirbiniai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų ir gali būti įvairių formų, tačiau labiausiai paplitusi – dvi bendro pagrindo piramidės, kurių vienas smaigalys nukreiptas į viršų – dangų, kitas į apačią – požemį. Jei sodas sukasi – geras ženklas, nes tikima, kad jis apvalo namus, pripildo juos geros energijos.

Užsiėmimo metu dalyviai sužinos apie sodų rišimo tradiciją, išmoks paruošti šiaudus ir surišti iš jų nedidelį klasikinės formos sodą.

Dirbtuves ves tautodailininkė, sertifikuotų šiaudinių sodų rišėja Loreta Lichtarovičienė.

Dirbtuvėse laukiami suaugusieji ir vaikai nuo 14 m.

Bilietus galima įsigyti Paysera Tickets bilietų sistemoje.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.