Tinklinės staltiesėlės rišimo dirbtuvės

Tinklai 153 of 210Liepos 14 ir 15 d. nuo 14.00 iki 16.00 val. vyks edukaciniai užsiėmimai, kurių metu tautodailininkė Janina Vasiliauskienė mokys rišti tinklinę staltiesėlę. Tai – labai įdomi tradicinė staltiesių, užuolaidų bei kitų namų tekstilės gaminių technika, kurią autorė išmoko savarankiškai ir nori perduoti kitiems.

Nuo mažens rankdarbiais užsiimanti tautodailininkė yra įgijusi Tautinio paveldo ir tradicinių amatų meistro sertifikatus bei pelniusi „Aukso vainiko“ apdovanojimą už tinklinę siuvinėtą užuolaidą.

Kai kurie J. Vasiliauskienės darbai yra atkurti iš Aukštaitijos kaimo sodyboje rastų susidėvėjusių rankdarbių skiaučių. Rišto tinklo siuvinėjimas yra pačios autorės išmonė – bandymas senosios tautodailės dvasią perkelti į mūsų laikus.

Užsiėmimai vyks Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys" (Domininkonų g. 15/1, Vilnius), kur galima apžiūrėti J. Vasiliauskienės bei kitų tautodailininkių tekstilės darbų parodą „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje: nėriniai, kilpinėliai, tinklai“.

Dalyvių skaičius ribotas, tad norinčius dalyvauti prašome užsiregistruoti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..