Sutartinių vakarai

Antradienio vakarais Vilniaus etninės kultūros centre giedame sutartines!Sutartines UNESCO13

Dėmesio! Šiuo metu dėl pandemijos ir šalyje įvesto karantino sutartinių vakarai nevyksta.


Ši polifoninio giedojimo tradicija, sulaukusi susidomėjimo pasaulyje ir tapusi lietuvių etninės tapatybės simboliu, savo atlikimo būdu, disonansiniais sąskambiais, neįprastais garsažodžiais išsiskiria iš kitų tradicinės muzikos žanrų. Neretai į sutartines žvelgiama ne tik kaip į archajiškos tradicijos tąsą, bet ir dvasinio tobulėjimo techniką, mat jų atlikimui svarbus susitelkimas, susiklausymas, sutarimas, vedantys prie nenutrūkstančios muzikos tėkmės.

Sutartinių vakarai skirti norintiems praktiškai susipažinti su sutartinių giedojimo būdais, pajausti jų savitą grožį, patirti muzikinį sutarimą. Užsiėmimuose laukiami tiek jau turintys patirties, tiek dar tik norintys pažinti polifoninio giedojimo tradiciją. Vienintelė sąlyga dalyviams – turėti nors šiokį tokį sugebėjimą dainuoti bei didelį norą įsilieti į sutartinių ratą.

Sutartinių vakarai vyksta antradieniais 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34). Užsiėmimus veda kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė, etnomuzikologė Greta Andriuškaitė, sutartinių atlikimo subtilybių mokiusis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir ne vienerius metus praktikuojanti sutartinių giedojimą folkloro ansamblyje „Laukis“ bei grupėje „Šalavija“.

Norint dalyvauti reikalinga registracija.

Vieno užsiėmimo kaina – 5 Eur.

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 279 1287 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..