Sutartinių vakarai Vilniaus etninės kultūros centre

Sutartinių giedotojosĮ Vilniaus etninės kultūros centrą po pertraukos grįžta sutartinių giedojimo užsiėmimai, į kuriuos kviečiame visus, norinčius praktiškai pažinti šį Šiaurės Rytų Aukštaitijoje paplitusį tradicinės muzikos reiškinį. Artimiausias sutartinėms skirtas vakaras vyks spalio 21 d. 18 val.

Ši polifoninio giedojimo tradicija, sulaukusi susidomėjimo pasaulyje ir tapusi lietuvių etninės tapatybės simboliu, savo atlikimo būdu, disonansiniais sąskambiais, neįprastais garsažodžiais išsiskiria iš kitų tradicinės muzikos žanrų. Neretai į sutartines žvelgiama ne tik kaip į archajiškos tradicijos tąsą, bet ir dvasinio tobulėjimo techniką, mat jų atlikimui svarbus susitelkimas, susiklausymas, sutarimas, vedantys prie nenutrūkstančios muzikos tėkmės.

Sutartinių vakarai skirti norintiems praktiškai susipažinti su sutartinių giedojimo būdais, pajausti jų savitą grožį, patirti muzikinį sutarimą. Užsiėmimuose laukiami tiek jau turintys patirties, tiek dar tik norintys pažinti polifoninio giedojimo tradiciją. Vienintelė sąlyga dalyviams – turėti nors šiokį tokį sugebėjimą dainuoti bei didelį norą įsilieti į sutartinių ratą.

Norintiems dalyvauti renginyje būtina turėti Galimybių pasą ar jį atitinkantį dokumentą.

Vieno užsiėmimo kaina – 5 Eur

Bilietus galima įsigyti čia: