Pasidainavimai. Advento-Kalėdų laikotarpio dainos

ETNO12 09 51Gruodžio 1 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre vyks pasidainavimų vakaras, kuriame skambės tradicinės advento-Kalėdų laikotarpio dainos.

Prasidėjus kalendorinei žiemai, vėlių laikotarpio dainas keičia kitas lietuvių liaudies dainų repertuaras – advento-Kalėdų dainos, kurioms būdingas savitas poetinis stilius, specifinės melodinės intonacijos, santūrus lėtas tempas, ramybė.

Daugiausiai Dzūkijoje ir Rytų Aukštaitijoje užfiksuotose dainose, pateikėjų neretai vadinamose giesmėmis, žmogaus išgyvenimai gretinami su gamtos motyvais. Mitologinių vaizdinių prisodrintose dainose vaizduojama, kad tamsos laikas baigėsi, kibirkštis įžiebia ugnį ir metai atsikuria iš naujo.

Kviečiame šiuo jaukiu pasidainavimų vakaru pradėti advento laikotarpį ir įsilieti į dainų ratą, padėsiantį pajausti švenčių laukimo nuotaiką bei gamtos ir žmogaus darną.

Norintiems dalyvauti renginyje būtina turėti Galimybių pasą ar jį atitinkantį dokumentą ir nemokamą bilietą, kurį galima įsigyti užsiregistravus: