Laiko verpstės. Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena

Laiko verpstės 3x2Rugsėjo 22 d. kviečiame paminėti rudens lygę – šventę, kurios metu tradiciškai būdavo dėkojama dievybėms už subrandintą derlių ir pasitinkamas kitas – tamsusis – laikotarpis, priartinantis žmogų prie anapusinio pasaulio, priverčiantis atsigręžti į savo dvasinį gyvenimą bei protėvių išmintį.

Šiemet, minint Tautodailės metus, lygiadienio apeiginiams momentams įprasminti pasirinktas verpstės motyvas. Žiemos laikotarpiui būdingo veiksmo – verpimo – įrankis savo raštais, vaizduojančiais gamtos elementus, dangaus kūnus, Pasaulio medžio simbolius, byloja apie lietuvių glaudų ryšį su gamta, jų pasaulėvaizdį bei tikėjimus.

Į laiko verpstes įsuktam, nuolat skubančiam žmogui Neries krantinėje sužibėsiantys ugnies ir šviesų vaizdiniai, lydimi muzikinių kompozicijų, primins amžinąsias vertybes, besisukančio metų rato bei nuolatinio atsinaujinimo idėjas. Atsisveikinant su astronomine vasara, kartu su šviesiojo bei tamsiojo laikotarpių sandūra pažymėsime ir Baltų vienybės dieną. Pagerbiant trijų baltų tautų bendrystę, renginį vainikuos Nerimi plaukianti specialiai šiai progai kurta Gyvybės medžio skulptūra.

Astronominį rudenį su ugnies bei muzikos apeigomis pasitiksime rugsėjo 22 d. 20 val. Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto.

Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras, Vilniaus miesto savivaldybė.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Dėmesio! Norint dalyvauti renginyje būtina registracija.

Renginio dalyvių prašome dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis saugaus atstumo.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, jog jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse.