Deivė Paukštė. Rudens lygiadienis 2021

Rudens lygiadienis 3x2Rugsėjo 22 d. stos rudens lygiadienis, pažymintis astronominio rudens pradžią. Šią dieną tradiciškai būdavo atnašaujama dievybėms už išaugintą, subrandintą derlių, tuo pabrėžiant ribų tarp skirtingų klimato sąlygų svarbą. Palydint šviesųjį metų laiką ir pasitinkant tamsųjį, šią sandūrą paminėsime Neries krantinėje vyksiančiomis ugnies ir muzikos apeigomis.

Šiemet, minint archeologės Marijos Gimbutienės metus, rudens lygę kviečiame švęsti kartu su jos prikeltomis Senosios Europos deivėmis, kurias įprasmins specialiai šiai progai kurtos Ryto Jono Belevičiaus ir Rūtos Onos Čigriejūtės skulptūros.

Renginio metu nusikelsime į proindoeuropietiškus laikus, kai dievų panteone vyriškieji dievai dar nevaldo, nekuria, nekontroliuoja, o yra tik gyvulių, miškų globėjai, augalijos jėgų simboliai. Pasaulį tuomet valdė ne žmonos, dukterys ar mylimosios, bet globėjos, motinos, valdovės – teikiančios gyvybę, skiriančios gyvenimo trukmę ir mirties laiką, lemiančios gerovę, laimę ir nelaimę, sveikatą ir ligą.

Rudens lygiadienis „Deivė Paukštė“ vyks rugsėjo 22 d. 20 val. Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto. Negalintys dalyvauti renginyje gyvai, turės galimybę stebėti tiesioginę renginio transliaciją Vilniaus etninės kultūros centro Facebook puslapyje.

Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.


Į renginį bus įleidžiami žiūrovai, turintys Galimybių pasą ir renginio bilietą, kurį nemokamai galima įsigyti čia.

Renginio dalyvių prašome dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis saugaus atstumo.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, jog jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse.