Mokymai nematerialaus kultūros paveldo specialistams 1 dalis

Mergina su tautiniu kostiumuVilniaus etninės kultūros centras pradeda 3 dalių mokymų ciklą nematerialaus kultūros paveldo specialistams. Pirmoji mokymų dalis – jau spalio 1 d.

Mokymus sudarys 3 dalys, kiekvienoje jų – paskaitos apie kultūros vadybą, juridinių asmenų veiklos galimybes, viešinimo ir bendradarbiavimo galimybes, kultūros projektų paraiškas ir gerąsias nematerialaus kultūros paveldo įveiklinimo patirtis Lietuvoje ir užsienyje.

Nematerialaus kultūros paveldo saugojimas ir sklaida – viena svarbiausių šiuolaikinio žmogaus užduočių, galinčių prisidėti prie tapatybės formavimo, įkvėpti naujoms veikloms, užtikrinti tautinio identiteto išsaugojimą. Tai puiki terpė kūrybai ir inovacijoms, kuri, deja, dažnai lieka neišnaudota. Vadybos, organizavimo, tarpdiscipliniškumo ir tarptautiškumo sritys gali užtikrinti nematerialaus kultūros paveldo perdavimą, sklaidą, formuoti teigiamą nuomonę visuomenėje.

Vilniaus etninės kultūros centro rengiami mokymai nematerialaus kultūros paveldo specialistams pakvies susipažinti su inovatyviu požiūriu į kultūros pristatymą visuomenėje: bus aptariami kultūros vadybos, strategijos kūrimo klausimai, renginių organizavimo ir marketingo specifika. Mokymų dalyviai bus supažindinami ir su svarbiu organizavimo aspektu – juridinių asmenų steigimo, veiklos, mokesčių principais. Tokiu būdu specialistai skatinami kurti savo organizacijas, kurios turi galimybę dalyvauti vietiniuose ir tarptautiniuose projektuose, kultūriniuose mainuose. Organizacijų veiklos ir finansavimo galimybės bus aptariamos paskaitose, skirtose susipažinti su vietinės ir tarptautinės reikšmės projektų finansavimu. Atskiras dėmesys bus skiriamas nematerialaus kultūros paveldo viešinimo strategijoms: bus pristatytos aktualios tendencijos, įvairūs sklaidos būdai, padėsiantys specialistams kokybiškiau viešinti savo veiklas. Mokymų metu dalyviai taip pat susipažins su gerosiomis patirtimis – Lietuvos ir užsienio nematerialaus kultūros paveldo specialistų veiklomis, kurios sėkmingai įsiliejo į šiuolaikinio pasaulio kultūros barus, yra matomos, pripažįstamos ir vertinamos. Tokie pristatymai padės mokymų dalyviams pasisemti naujų idėjų, suteiks drąsos imtis naujų iniciatyvų ir atvers bendradarbiavimo galimybes.

Programą sudaro trijų seminarų ciklas. Kiekvieno seminaro trukmė – 8 akademinės valandos, iš viso – 24 akademinės valandos. Seminarai mokami, juose galima dalyvauti gyvai arba stebėti transliaciją internetu. Užsiregistravę dalyviai turės galimybę gauti paskaitų įrašus.

Bilietus į pirmąją mokymų dalį galite įsigyti sistemoje Paysera.

 

I MOKYMŲ DALIES PROGRAMA:

10.00-12.00 Sėkmingos kultūros organizacijos link (Inga Uus)

12.00-13.00 Nuo idėjos iki verslo pradžios (Aušrinė Krištopaitė)

13.00-14.00 Pertrauka

14.00-17.00 Naujas požiūris į tradicinės muzikos įveiklinimą (Kateryna Kapra, Ukraina)

 

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.