Sakralinė liaudies dailė. Karpiniai

Untitled design 6Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija pristato popieriaus karpinių parodą Sakralinė liaudies dailė. Karpiniai, kuri atspindi šio žanro tradicijų tęstinumą, naujų formų ir temų plėtojimo raidą.

Plačiau

Ploni siūleliai, vingrūs rašteliai...

Ploni siūleliaiVilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija 2020-uosius „Tautodailės metus“ pažymi antrąja tęstinio projekto paroda „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Nėriniai. Kilpinėliai. Tinklai“. Kaip ir pirmoji, ši paroda taip pat surengta Antano ir Anastazijos Tamošaičių galerijoje „Židinys“, mat tarpukariu ir pokario metais Antanas ir Anastazija Tamošaičiai rinko, tyrinėjo ir populiarino moterų rankdarbius, organizavo dailiųjų amatų kursus, kuriuose, greta kitų dalykų, buvo mokoma ir nėrimo.

Plačiau

Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Siuvinėjimai

Siuvinėjimai straipsnio iliustrVilniaus etninės kultūros centro ir Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos trečioji tęstinio projekto „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje“ paroda skirta siuvinėjimams. Ši paroda taip pat surengta Antano ir Anastazijos Tamošaičių galerijoje „Židinys“, mat tarpukariu ir pokario metais Antanas ir Anastazija Tamošaičiai rinko, tyrinėjo ir populiarino moterų rankdarbius, organizavo dailiųjų amatų kursus, kuriuose greta kitų dalykų, buvo mokoma ir siuvinėjimo.

Plačiau

Tradicinių riešinių ypatumai

 LJ 6496aXIX a. pab.–XX a. pr. Lietuvoje tiek vyrai ir moterys, tiek suaugę ir vaikai nešiojo riešines, – ant rankos riešo maunamą megztą 4,5–19 cm ilgio rankogalį. Jos turėjo praktinę ir estetinę reikšmę, taip pat tuo laiku buvo ir madinga aprangos detalė.

Plačiau