Paroda „Nuo Užgavėnių iki Užgavėnių“

Tamulis mazjpg

Žiemai palengva ritantis į pabaigą, raginame susipažinti su Užgavėnių kaukių tradicija. Maloniai kviečiame į Šiaulių tautodailininko Sauliaus Tamulio Užgavėnių kaukių parodos „Nuo Užgavėnių iki Užgavėnių“ atidarymą.

Parodos atidarymas 2019 m. vasario 25 d. 15 val. Dalyvaus Šiaulių krašto tautodailininkų folkloro ansamblis „Margulis“ (vad. Paulius Vaišnoras).

Ne tik pasigrožėti meistro darbais, bet ir kiek pasigąsdinti žiemos bauginimo atributais galėsite LR Seimo III-jų rūmų parodų galerijoje (Gedimino pr. 53).

Paroda veiks iki kovo 8 d. 

SVARBI INFORMACIJA: Dėl parodos lankymo kreiptis į LR Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrių  Tel. (8 5) 239 6206, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Atvykstant į parodą su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

Apie tautodailininką:

Saulius Tamulis – Šiaulių tautodailininkų sąjungos, tautodailininkų folkloro ansamblio „Margulis“, Šiaulių žemaičių sąjungos „Saulaukis“ narys, jau ne tik Lietuvoje pagarsėjusios papūgos Žako Albiniuko, traukiančio patriotines skanduotes, šeimininkas.

S. Tamulis jau dvidešimt vienerius metus nepaleidžia kalto iš rankų. Vaikystėje pirmąkart pamatęs persirengėlius, Saulius susižavėjo Užgavėnėmis. Vėliau už paskolintą pasivažinėti motorolerį romų tautybės vaikinukui iš jo gavo dovanų gana gražią raganos kaukę. Taip, žiūrėdamas į ją, puoselėjo mintį ir pats pabandyti kažką tokio pasidaryti. Galiausiai išdrįso. Išbandė visokias technikas, bet pirmoji dėmesio verta kaukė buvo pagaminta papjė mašė technika. Vėliau S. Tamulis pabandė kaukę išdrožti iš medžio. Daugybę apdovanojimų pelnęs meistras prisimena, kad ta kaukė buvo nelabai vykusi. Gavęs kvietimą dalyvauti Šiauliuose rengtoje tautodailės parodoje, S. Tamulis pasiūlė tris papjė mašė kaukes bei vieną medinukę. Vėliau paaiškėjo, jog ši net pateko į katalogą. Tai ir sužadino dar didesnį norą kurti.

Be kaukių nagingas šiaulietis drožia ir tradicinius žaislus – suktukus, paukštukus, šaukštus. Bet kur buvęs, kur nebuvęs, žiūrėk, ir vėl kaukę sukuria. „Man Užgavėnės tapo nuostabia švente, geriausia ir įdomiausia metuose, ir nežadu sustoti, drošiu kaukes tol, kol turėsiu sveikatos,“ – teigia užsispyręs žemaitis. Jo kolekcijoje – jau apie keturis šimtus kaukių. 2017-ais metais jos buvo eksponuojamos 8-iose parodose Trakuose, Panevėžyje, Velžyje, Kelmėje, jubiliejinėje tautodailininkų parodoje Vilniuje, Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Vokietijoje. Dalį S. Tamulio kaukių Kijevo lietuvių sekmadieninės mokyklos mokiniai pristatė Ukrainos Nacionaliniame buities muziejuje Pirogovo mieste vykusios Užgavėnių šventės metu. Tautodailininko kaukės taip pat buvo eksponuojamos Lietuvos Respublikos ambasadoje Kijeve.

Tradicinių kaukių drožėjo kūriniai nuolat pripažįstami kaip geriausi ir pelno prizines vietas. S. Tamulis svajoja kada nors įkurti savo kaukių muziejų Šiauliuose. Bet šį siekį įgyvendinti meistras ryšis kiek vėliau. Kol kas jo svarbiausia misija – savo kaukėmis žadinti žmonių norą puoselėti Užgavėnių tradicijas.