Švęsdami Užgavėnes išlydėsime Morę į povestuvinę kelionę

Užgavėnės 900x600Kovo 1 d. Vilniuje vyksiančioje Užgavėnių šventėje išlydėsime besibaigiančią žiemą, o kartu su ja – ir į povestuvinę kelionę išsiruošusią Morę!

Užgavėnių maskaradas šiemet vyks keliose Vilniaus vietose, mat siekiant paskatinti vegetaciją ir vaisingumą, bus imamasi Morės vežiojimo po miestą ritualo, padėsiančio lengviau pereiti iš žiemos chaoso į gamtos atgimimo laiką. Keičiantis šventės vietai, keisis ir Morės statusas – iš vienišos pamėklės ji sieks tapti Tailando saule besimėgaujančia ką tik ištekėjusia moterimi.

Morės pasiruošimo povestuvinei kelionei apeigos prasidės 16 val. Lukiškių aikštėje, kur susirinkusi visa svita įves į Užgavėnių veiksmą ir supažindins su Morės bei ją supančių veikėjų ketinimais.

16.30 val. veiksmas persikels į Vinco Kudirkos aikštę, kur Lašininio vilionės virs Morės širdyje įsižiebusia meile, o jai pritars pagreitį įgaunančios šventės dalyviai.

17 val. įvykiai tęsis Odminių skvere. Čia bus ruošiamasi vestuvių iškilmėms, o Morei puošiantis, po truputį įsisiūbuos ir šokiai bei kitos Užgavėnių linksmybės.

Paskutinė stotelė prieš išvykstant į povestuvinę kelionę – Rotušės aikštė, kurioje 17.30 val. Morė stabtels pasiimti santuokos liudijimo, kad tapusi teisėta žmona galėtų leistis į išsvajotąją kelionę. Iš ten džiaugsmingai ir su trenksmu jaunoji bus išlydėta į oro uostą, kur ir prasidės Morės atostogos, truksiančios mažiausiai iki kitos žiemos.

Visoje šventės procesijoje dalyvaus Lašininis ir Kanapinis, lydimi Generolo, velnio, arklio, ožio bei kitų svarbių  asmenų palydos. Jų šėlionėms toną duos tradicinės muzikos kapela „Ratilai“ ir muzikantai Albinas Batavičius bei Ipolitas Petrošius. Morės palydose laukiami tiek kaukėti, tiek ir civiliškai apsirengę ir atsisveikinti su žiema bei jos negandomis nusiteikę dalyviai.

Kviečiame jungtis bet kurioje stotelėje ar lydėti Morę visoje kelionėje nuo Lukiškių aikštės iki Vilniaus rotušės!