ETNO vaikams. Užgavėnių kaukių gamyba

Užgavėnių persirengėlis su meškos kauke

Vasario 22 d. 17 val. kviečiame vaikus pasiruošti vienai smagiausių metų švenčių – pašėlusioms Užgavėnėms! Koks gi kaimynų lankymas, blynų ar saldainių prašymas be originalios, spalvingos Užgavėnių kaukės?

Užgavėnės – labai mėgstama, viena smagiausių kalendorinių švenčių visoje Lietuvoje, o kaukės – vienas pagrindinių šios šventės atributų. Per Užgavėnes labiausiai būdavo paplitusios kaukės, atspindinčios gyvulius – arklius, ožius, gerves ir kt. Kiekviena kaukė būdavo kažkuo neįprasta, išryškinanti tam tikrus bruožus ir turėjo savo prasmę bei paskirtį.

Lietuviai Užgavėnių kaukes dažniausiai droždavo iš medžio, tačiau dėl ilgo gamybos proceso ilgainiui vis labiau prigijo kiti gamybos būdai ir priemonės – kailiai, popierius, kartonas ir kitos medžiagos.

Šio ETNO vaikams užsiėmimo metu dalyviai ant specialiai paruoštų kaukių muliažų papjė-mašė technika pasigamins Užgavėnių personažo kaukę (velnią, arklį, mešką, ožį ar kt.), kurią vėliau galės užbaigti naudodami įvairias dekoravimo priemones, dažus.

Priemonės, reikalingos kaukės gamybai, į kainą įskaičiuotos.

Užsiėmime vaikai dalyvauti gali savarankiškai ar kartu su tėveliais.

Trukmė: 2 val.
Dalyvių amžius: nuo 6 m.
Dalyvio mokestis: 5 Eur

Norint dalyvauti užsiėmime būtina registracija.

Kad pasigamintos kaukės ant sienos veltui nekabėtų, o visą Vilnių džiugintų, kviečiame jomis pasipuošti ir dalyvauti kovo 5 d. ant Tauro kalno vyksiančioje Užgavėnių šventėje. Daugiau informacijos jau netrukus!

Dėl daugiau informacijos kreiptis į Sandrą Daugirdienę (el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287)