Mažylių popietės

mayli popiets insta

Kviečiame tėvelius ir mažuosius į lopšinių ir žaidinimų (taip, žaidinimų😊) pamokas!

 

Kiekvieną penktadienį vyksiančios Mažylių popietės kviečia atvykti kartu su savo mažaisiais. Susitikimų metu mamos ir tėčiai su etnomuzikologe Lijana Šarkaite-Viluma mokysis tradicinių lopšinių ir žaidinimų.

Kas gi tie žaidinimai? Tai trumpi sinkretiniai kūrinėliai, kurie nuo žaidimų skiriasi tuo, kad žaidžia ne vieni vaikai, o juos „žaidina” suaugusieji. Tai apibendrintas žaidimų su vaiko pirštais, rankomis, mylavimų, kykojimų, maldymų, juokinimų pavadinimas.

Lopšinės ir žaidinimai yra vienas iš artimiausio bendravimo su vaiku būdų, rodyti jam šiltą dėmesį, kurti malonią ir jaukią tarpusavio atmosferą.

Lijana Šarkaitė-Viluma – etnomuzikologė, folkloro ansamblio „Laukis“ vadovė, auginanti du vaikus. Lijana kviesdama mamas į Mažylių popietes apie lopšinių poveikį savo vaikams sako, kad „vyresnėlė iš lopšinių ir žaidinimų amžiaus jau išaugo, o mažasis be pasakų ir lopšinių neužmiega. Šiuo metu, būdamas jau trejų metų, neretai suirzęs ir verkdamas prieš miegą išlemena – „Noriu Liūlia“! Ir dainuoju kol užmiega:

Liūlia liūlia, sūnutis mana, liūlia.
Liūlia liūlia, baltus dobiłėlis, liūlia.
Liūlia liūlia, vaikutis mana liūlia.
Liūlia liūlia, baltus karvełėlis, liūlia.
Liūlia liūlia, žalioja vytela, liūlia.
Liūlia liūlia, sakuołėlis mana, liūlia.
Liūlia liūlia liūlia...

Tad lopšinės vaikui suteikia begalinį ramybės ir saugumo jausmą. Pavargusiam, suirzusiam vaikui prieš miegą kartais tereikia tik uždainuoti...“

Užsiėmimai vyks kiekvieną penktadienį (pirmas susitikimas balandžio 19 d. 11 val.)

Užsiėmimai skirti tėvams ir mažyliams nuo 6 mėn. iki 3 metų. Jokia išankstinė dainavimo patirtis nereikalinga, reikia tik noro.
Trukmė: 1 val.
Kaina: 5 €
Užsiėmimai vyks Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius)

REGISTRACIJA

Detalesnė informacija el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 5 279 1287 arba www.etno.lt