ETNO vaikams. Vaško žvakių gamyba

zvakes ETNO12 09 18Artėjant Vėlinėms, spalio 29 d. 17.30 val., kviečiame vaikus į ETNO dirbtuves, kurių metu bus galima susipažinti su senoviniais žvakių gamybos būdais bei savo rankomis pasidaryti natūralaus bičių vaško žvakę.

Žvakių gamyba – nuo seno žinomas amatas, kuriuo dažniausiai ilgais žiemos vakarais užsiimdavo moterys ir vaikai. Žvakė senovėje būdavo ne tik nepakeičiamas šviesos šaltinis, bet ir ritualinę funkciją atliekantis daiktas. Žvakę liedavo gimus vaikeliui, kurią vėliau uždegdavo ir per krikštynas. Ta pati žvakė degdavo per tuoktuves, o vėliau ir per laidotuves, kai žmogų į Anapilį palydėdavo grabnyčių žvakių šviesa.

Užsiėmimo metu vaikai susipažins su žvakių liejimo amatu, papročiais bei tradicijomis.
Renginyje laukiame tiek mažųjų dalyvių, tiek tėvelių. Vaikus užsiėmime galima palikti vienus arba veikloje dalyvauti kartu.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

 

Dalyvių amžius – 6+
Trukmė – iki 1,5 val.
Kaina – 6 Eur


Dėmesio! Remiantis Vyriausybės nutarimu, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. vaikų edukacijos nebus rengiamos, todėl šis renginys nukeliamas vėlesniam laikui. Visus besidominčius kviečiame pildyti registracijos formą, o apie kitą žvakių gamybos užsiėmimo datą informuosime vėliau.


ETNO vaikams – tai vieta, kur susitinka vaikai, norintys turiningai praleisti popietes. Čia laukiami ne tik vaikai nuo 6 metų amžiaus, tačiau ir jų tėveliai. Užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su etnine kultūra ir kviečiami iš arčiau pažvelgti į tradicinės kultūros įvairovę bei jos interpretacijos galimybes. Tokiu būdu šeimos atranda vietos etninei kultūrai savo kasdieniame gyvenime ir puoselėja jos tęstinumą bei meilę tradicijoms.