ETNO vaikams. Popierinių užuolaidėlių karpymo dirbtuvės

ETNO12 13 22Kovo 9 d. 17.30 val. kviečiame vaikus į nuotolines popierinių užuolaidėlių karpymo kūrybines dirbtuves.

Lietuvoje karpiniai buvo paplitę kaimuose XIX a. pab.–XX a. pradžioje. Tai buvo taikomojo pobūdžio karpiniai, skirti papuošti buičiai: popierinės užuolaidėlės, žibalinių lempų gaubtai, lentynėlių papuošimai ir kt. Šiuo metu ne tik atgaivinami tradiciniai taikomieji karpiniai, tačiau karpinių pritaikymo galimybės labai išsiplėtė. Kuriami karpiniai paveikslai, atvirukai, ekslibrisai, iliustruojamos knygos, karpiniai naudojama afišoms, perkeliami ant tekstilės.

Šiose dirbtuvėse vaikai susipažins su tradicinių popierinių užuolaidėlių kūrimo technika. Tam bus reikalingos šios priemonės: pieštukas, mažos žirklutės ir plonas baltas popierius (tinka kepimo popierius).

Edukacija vyks Zoom platformoje.
Trukmė ~1 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 6 m.
Kaina asmeniui 2 Eur

Bilietus iki kovo 8 d. galima įsigyti čia:


ETNO vaikams – tai vieta, kur susitinka vaikai, norintys turiningai praleisti popietes. Užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su etnine kultūra ir kviečiami iš arčiau pažvelgti į tradicinės kultūros įvairovę bei jos interpretacijos galimybes. Tokiu būdu šeimos atranda vietos etninei kultūrai savo kasdieniame gyvenime ir puoselėja jos tęstinumą bei meilę tradicijoms.