Prieš Vėlines Vilniaus moksleiviai tradiciškai aplankys nepažįstamųjų kapus

Vaikas dega žvakę kapinėseSpalio 27 d. Vilniaus Karveliškių kapinių Beglobių kalnelyje vyks tradicinė Vėlinių laikotarpio akcija „Žvakutė ant užmiršto kapo“.

Kasmet Vėlinių laikotarpiu drauge su Vilniaus moksleiviais įgyvendiname akciją „Žvakutė ant užmiršto kapo“. Akcijos tikslas – sutvarkyti Karveliškių kapinių Beglobių kalnelio aplinką, žvakelių liepsnomis pagerbti mirusiuosius ir susipažinti su Vėlinių tradicijomis.

Akcija vyksta nuo 2005 m., kai Vilniaus etninės kultūros centro iniciatyva Beglobių kalnelyje buvo pastatyti bei pašventinti kryžiai ir koplytstulpis čia palaidotų nepažįstamųjų atminimui. Akcijoje kasmet dalyvauja vis kitų Vilniaus mokyklų mokiniai ir mokytojai, kurie kruopščiai sutvarko kalnelį, žvakių liepsnomis, maldomis ar tyliu susimąstymu pagerbia niekieno nelankomus išėjusiuosius.

Šiemet iniciatyvos ėmėsi ir į Beglobių kalnelį vyks Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos moksleiviai. Norintys kartu su mokyklos bendruomene prisidėti prie akcijos, maloniai kviečiami tai padaryti. Lauksime jūsų spalio 27 d. 13–14 val. Karveliškių kapinių Beglobių kalnelyje.