Vėlinių laikotarpio renginių programoje tradicinė akcija, giesmių valanda ir edukacijos

Rudeniniai lapai ant žemės ir žvakelėVisus tradicinių amatų ir muzikos gerbėjus kviečiame į Vėlinių laikotarpiu organizuojamus renginius. Antroje spalio pusėje jūsų lauks edukaciniai užsiėmimai bei tradicinė Ilgių akcija, o iškart po Vėlinių – pažintis su senosiomis lietuvių giesmėmis – kantičkomis.

Spalio 27 d. Vilniaus Karveliškių kapinių Beglobių kalnelyje vyks tradicinė akcija „Žvakutė ant užmiršto kapo“, kurios metu Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos moksleiviai sutvarkys kalnelio aplinką ir žvakelių liepsnomis pagerbs niekieno nelankomus išėjusiuosius. Akcija vyksta nuo 2005 m., kai Vilniaus etninės kultūros centro iniciatyva Beglobių kalnelyje buvo pastatyti bei pašventinti kryžiai ir koplytstulpis čia palaidotų nepažįstamųjų atminimui. Norintys kartu su mokyklos bendruomene prisidėti prie akcijos, maloniai kviečiami atvykti spalio 27 d. 13–14 val. į Karveliškių kapinių Beglobių kalnelį.

Lapkričio 4 d. 19.15 val. Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje vyks Tradicinių giesmių valanda, kurioje pasirodys kantičkinių giesmių ansamblis „Bromos“. Kolektyvo dalyviai – jauni žmonės, ieškoję alternatyvos chorams bei šlovinimo grupėms ir susibūrę gilintis į senovinį giedojimą. Renginyje skambės kantičkos – iš senųjų maldynų giedamos giesmės – parsivežtos iš 2022 m. rugpjūtį vykusios ansamblio dalyvių tautosakos ekspedicijos Punsko ir Seinų krašte. Kantičkinio giedojimo tradicija, anksčiau paplitusi visoje Lietuvoje, tačiau šiuo metu gerokai apnykusi, Punsko ir Seinų krašte gyvuoja iki šių dienų. Ekspedicijos metu „Bromos“ dalyvių iš pateikėjų užrašytos giesmės sugrįžta į Lietuvą ir suskambės tradicinių giesmių valandoje.

Norinčius ne tik pasiklausyti Vėlinių laikotarpiui būdingo folkloro, bet ir jo pasimokyti, spalio 26 d. 18 val. kvies Ilgių dainų pasidainavimai. Jie skirti norintiems išmokti ar prisiminti jau žinomas tradicines dainas ir dainuoti jas neįpareigojančioje aplinkoje kartu su būreliu kitų folkloro entuziastų. Vakaro dalyviai kartu dainuos Ilgių ir našlaičių dainas, atmins išėjusius artimuosius, išdainuos savo ilgesį ir maldas.  

Šviesiai ir jaukiai Ilgių laukti kvies kūrybinės amatų dirbtuvės. Spalio 20 d. 18 val. užsiėmime „ETNO vaikams“ mažieji kartu su tėveliais lipdys keraminius žibintus. Spalio 25 d. 18 val. suaugusiųjų lauks žvakių gamybos dirbtuvės. Bilietų į edukacinius užsiėmimus ieškokite sistemoje Paysera Tickets.