Skamba skamba kankliai. Festivalio akimirkos

Albumas Skamba skamba kankliaiFolkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ fotografas Vytautas Daraškevičius fotografuoja nuo 1976 m. iki šių dienų. Unikalus fotografo žvilgsnis iš arti atskleidžia kasmetinio folkloro festivalio gyvenimą. Albume atrinktos festivalio dalyvių nuotraukos demonstruoja festivalio energiją, žmonių entuziazmą, nuotraukose užfiksuoti besikeičiantys veidai ir ilgamečiai festivalio dalyviai.

Fotografas Vytautas Daraškevičius – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1983 m. Fotografuoja daugiau nei 50 metų. Surengė daugiau nei 40 personalinių fotografijos parodų. Lietuvoje ir užsienyje eksponuojamos jo fotografijos ne kartą pelnė apdovanojimus.

V. Daraškevičius daug dirba ir kaupia medžiagą lietuvių etnokultūros tematika. Net keli jo fotografijų ciklai apie lietuvių kalendorines šventes buvo eksponuojami ir apdovanoti pasaulinėje folkloro fotografijų parodoje-konkurse Humanity Photo Awards (HPA), organizuojamoje Kinijos folkloro fotografijos asociacijos kartu su UNESCO ir kas dveji metai rengiamoje Kinijoje. Fotografas yra išleidęs keletą leidinių: 2007 m. foto albumą „Trumpiausios nakties paslaptis“, 2009 m. Vilniaus etninės kultūros centras išleido V. Daraškevičiaus foto albumą „Kaziuko mugė“ (su prof. Liberto Klimkos straipsniais), 2013 m. foto albumą „Nepaprastoji Kinija. Du žvilgsniai“ (kartu su Song Džendžiun). Kai kurie iš fotoalbume naudotų kadrų yra gavę apdovanojimų tarptautinėse parodose, pateko į almanachą „Lietuvos fotografija“.

Pavartyti dalį leidinio galite ČIA.

Daugiau apie Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“.

 

Projekto vadovė – Marija Liugienė
Fotografijų autorius – Vytautas Daraškevičius
Dailininkas – Laimis Kosevičius
Vertėja – Goda Sungailaitė
Retušuotojas – Robertas Petravičius
Korektūrą atliko Marius Černiauskas
Konsultantė – Saulė Matulevičienė

Projektą rėmė Lietuvos Respublikos ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Išleido Vilniaus etninės kultūros centras, 2017.

Visus leidinius galima įsigyti Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius) arba prekybos renginių metu.

    LKT Logotipasskaidrus Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija