Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Riešinės ir pirštinės

Katalogas "Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Riešinės ir pirštinės"Šis KATALOGAS – tai parodai „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje: pirštinės ir riešinės“ skirto leidinio elektroninė versija.

Vilniaus etninės kultūros centras ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija „Tautodailės metais“ paskelbtus 2020-uosius pradėjo tęstinio projekto paroda „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje: pirštinės ir riešinės“. Šioje parodoje savo mezginius pristatė beveik penkios dešimtys tautodailininkių iš visos Lietuvos – Tautodailininkų sąjungos Dzūkijos, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Telšių skyriai ir Vilniaus bendrijos narės. Eksponuojama per 400 pirštinių ir riešinių porų. Jų tradiciniai ar išmoningai sukurti riešinių ir pirštinių raštai, subtilūs ar drąsiai kontrastingi spalviniai deriniai žavi ir kartu verčia susimąstyti apie tradicijų perėmimą, tąsą ir pritaikymą šiuolaikiniame gyvenime.

Parodą organizavo, eksponavo ir katalogo paruošimu užsiėmė Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vilma Žukauskienė ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė. Po savo stogu maloniai priglaudė ir visaip talkino VDA Antano ir Anastazijos Tamošaičių galerijos „Židinys“ vedėja Laimutė Lukoševičienė ir darbuotoja Ramutė Raciūtė. Savo darbu mielai sutiko prisidėti tautodailininkė Janina Vasiliauskienė.

Kataloge pateikiami etnografės Dalios Bernotaitės-Bieliauskienės ir tautodailininkės Irenos Juškienės straipsniai apie tradicinę tekstilę – pirštines ir riešines. Pateikiamos ir respublikinės parodos „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje. Riešinės ir pirštinės“ 45 dalyvių, kurie atstovauja visiems Lietuvos etnografiniams regionams, darbų nuotraukos.

Šis katalogas išleistas labai nedideliu tiražu, todėl galimas tik šis – elektroninis – leidinio variantas.

Išleido Vilniaus etninės kultūros centras, 2020