Žolynų turgus Vilniaus mieste vyksta kasmet (nuo 2007 m.) birželio mėn. prieš Rasų šventę, paskutinįjį savaitgalį. Čia dalyvauja per 100 žolininkų, vaistininkų, tautodailininkų. Žolynų turgaus pagrindas – žolininkų prekyba, kad miestiečiai turėtų galimybę  įsigyti ekologiškų vaistažolių, sužinoti jų paskirtį, tradicinius gydymo metodus. Turguje jau tradiciškai koncertuoja Lietuvos folkloro bei neofolkloro grupės. Dalyvauja ir garsios Lietuvos raganos, būrėjos, vaistažolių žiniuonės. Žolynų turgus – puiki proga miestiečiams pajausti augalo aktyviąją suvešėjimo galią prieš artėjančias Rasas. Rengėjų siekis atgaivinti ir tęsti gražią, sostinėje gyvavusią tradiciją, skleisti ne tik dvasinį, bet ir materialinį etninės kultūros paveldą.

Kviečiame prekeivius dalyvauti Žolynų turguje 2023

DSC 7092 mBirželio 17 d., kaip ir kasmet, kviečiame į  Žolynų turgų – vidurvasarį žyminčią šventę, kuomet vaistažolės ir kiti augalai atsiskleidžia savo geriausiomis savybėmis.  Pasirūpinkite suvešėjusiais gamtos turtais ir jos teikiamais tradiciniais produktais: žolelėmis, gėlėmis, prieskoniais, natūraliomis kūno priežiūros priemonėmis, kulinarijos gaminiais, tautodailės dirbiniais.

Plačiau

Skelbiama Žolynų turgaus programa

1 Žolynų turgusBirželio 18 d. 11–21 val. Lukiškių aikštėje vyks Žolynų turgus – atgaivinta XX a. pr. Vilniaus tradicija, 15-ąjį kartą pakviesianti vilniečius ir miesto svečius į vidurvasarį žyminčią šventę, kurioje koncertuos Rokas Kašėta ir grupė „Strings Of Earth Orchestra“.

Plačiau

Žolynų turgus 2022

Zolynu turgus paveiksliukas 3x2Atgaivinta XX a. pr. Vilniaus tradicija – Žolynų turgus – birželio 18 d. vėl pakvies į vidurvasarį žyminčią šventę, kurioje koncertus surengs Rokas Kašėta ir grupė „Strings Of Earth Orchestra“!

Plačiau

Žolynų turgus 2021

 MG 3402Po vienerių metų pertraukos sugrįžtantis Žolynų turgus šiemet vyks birželio 19 d. 

Plačiau