Skelbiama Žolynų turgaus programa

zolynu turgus 900x600 03Birželio 19 d., likus kelioms dienoms iki stebuklingosios Rasų nakties, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme vyks Žolynų turgus.
 
Šis renginys – tai nuo 2007 metų Vilniaus etninės kultūros centro atgaivinta XX a. pr. menanti Vilniaus tradicija. Vidurvasarį vykdavusiame kermošiuje būdavo prekiaujama vaistažolėmis, gėlėmis ir kitais gamtos teikiamais produktais, kurie tuo metu – artėjant trumpiausiai metų nakčiai – atskleidžia savo geriausias savybes.
 
Šiemet Žolynų turguje bus galima įsigyti žolelių, gėlių, prieskonių, natūralių kūno priežiūros priemonių, kulinarijos gaminių ir kitų produktų iš gamtos bei tautodailės dirbinių.
Greta mugės lankytojų lauks ir gausi kultūrinė programa: koncertai, tradicinės dainos, paskaitos, viktorina bei pramogos vaikams.
 
PROGRAMA
 
11.00 Atidarymas
12.00 Folkloro grupės „Rana“ koncertas
13.00 Apie augalų džiovinimą (Rasa Buslavičienė, „Žolynų namai“)
14.00 „Daiktų pasakos iš puodo“ (Stalo teatras)
15.00 „Laukiniai augalai Lietuvos istorinėje virtuvėje“ (Rimvydas Laužikas)
16.00 Pokalbiai su prekeiviais
17.30 Grupės „Baltos varnos“ koncertas
18.30 Viktorina
20.00 Grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas
 
Renginio metu veiks Žaidimų kampas – čia bus pramogos ir mažiems, ir dideliems: kaladėlių bokštai, kukurūzų futbolas, žiedynės bei kitos linksmybės.
 
Renginys nemokamas, tačiau į jį patekti bus galima turint galimybių pasą. Visą informaciją apie tai galima rasti čia.
Asmenys, neturintys prisijungimo prie E. sveikatos sistemos, ir / ar negalintys sugeneruoti Galimybių paso, gali naudoti vakcinaciją, persirgimą arba negiamą testą įrodančius dokumentus kaip alternatyvą Galimybių pasui. Taip pat galioja ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.
Vaikams iki 16 metų Galimybių paso ar kitų papildomų dokumentų nereikia.
 
Laikantis šiuo metu galiojančių rekomendacijų dėl saugumo, į Žolynų turgų atvykstantys lankytojai bus registruojami. Siekiant išvengti nepatogumų prie vartų, užsiregistruoti galima ir iš anksto, įsigyjant nemokamą renginio bilietą.
Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.