Edukacinės programos

Mūsų siūlomos edukacinės programos:

 

Užgavėnių kaukių gamyba

Užgavėnės – visų labai mėgstama viena smagiausių kalendorinių švenčių visoje Lietuvoje. O kaukės – vienas pagrindinių šios šventės atributų. Per Užgavėnes labiausiai būdavo paplitusios kaukės, atspindinčios gyvulius – arklius, ožius, gerves ir kt. Kiekviena kaukė būdavo kažkuo neįprasta, išryškinanti tam tikrus bruožus ir turėjo savo prasmę bei paskirtį.

Lietuviai Užgavėnių kaukes dažniausiai droždavo iš medžio, tačiau dėl ilgo gamybos proceso ilgainiui vis labiau prigijo kiti gamybos būdai – iš kailių, popieriaus, kartono ir kitų medžiagų.

Užsiėmimo metu dalyviai ant specialiai paruoštų kaukių muliažų papjė mašė technika pasigamina Užgavėnių personažo kaukę (velnią, arklį, mešką, ožį ar kt.), kurią vėliau galima pabaigti naudojant įvairias dekoravimo priemones, dažus.

Priemonės, reikalingos kaukės gamybai, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 25
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 8 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

 

Juostų vijimas lentelėmis (kaladėlėmis)

Vijimas kaladėlėmis – vienas seniausių juostų audimo būdų, pasižymintis spalvų ir raštų gausa bei reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Juostoms vyti naudojami įvairių spalvų vilnoniai siūlai ir kaladėlės, dažniausiai pagamintos iš medžio ar kaulo. Juostų raštų gali būti įvairių: nuo labai sudėtingų iki labai paprastų, pavyzdžiui, išilginių dryžių, eglučių, vingelių.

Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su tradiciniais juostų raštais bei ornamentais, išmokomi nusipiešti raštus, pagal juos tinkamai suverti siūlus į kaladėles ir nusivyti po juostelę.

Priemonės, reikalingos juostoms vyti, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 12
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 10 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

 

Žvakių liejimas

Žvakių liejimas – nuo seno žinomas amatas. Seniau šiuo amatu užsiimdavo nedaugelis, dažniausiai moterys ir vaikai žvakes liedavo ilgais žiemos vakarais.

Žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis. Taip pat žvakę liedavo gimus vaikeliui, kurią vėliau uždegdavo ir per krikštynas. Ta pati žvakė degdavo per tuoktuves, o vėliau ir per laidotuves, kai žmogų į Anapilį palydėdavo grabnyčių žvakių šviesa.

Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su žvakių liejimo amatu, su žvakėmis susijusiais papročiais bei tradicijomis. Taip pat pasigamina po kvapnią, natūralaus bičių vaško žvakę.

Priemonės, reikalingos žvakėms lieti, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 15
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 7 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

 

Šiaudinių sodų, puošmenų, žaisliukų rišimas

Tradicinis šiaudinis sodas – tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis“, nuo seno naudojamas lietuvių liaudies papročiuose. Sodas buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydamas sakralinę erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.

Žaisliukai ar sodai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų, taip sudarant įvairias geometrines figūras. Paprasčiausia tradicinė forma – tai dvi piramidės, sujungtos pagrindais. Tačiau ir ši paprasta forma reikalauja kruopštumo ir kantrybės.

Užsiėmimo metu dalyviai išmoksta paruošti šiaudus, vėliau juos suverti į žaisliuką, papuošimą ar netgi sodą.

Taip pat galimi teminiai smulkesnių šiaudinių dirbinių užsiėmimai, kuriuose mokomasi pinti iš šiaudų, rišti įvairias figūrėles – angelus, paukščiukus ir pan.

Priemonės, reikalingos sodo ar žaisliuko gamybai, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 20

Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 10 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

 

Baltiški ženklai

Baltai – tai dabartiniai lietuviai ir latviai bei jiems giminingos senosios gentys ar tautos (prūsai, kuršiai, jotvingiai ir kt.), nuo seno gyvenusios į Rytus nuo pietrytinės Baltijos jūros pakrantės. Nuo seno žmonės gyveno simbolių ir vaizdų pasaulyje, kuriais perduodavo žinias, aiškino pasaulio ir žmogaus prigimtį. Baltų tradiciniai ženklai, kuriais buvo puošiami senieji žalvario papuošalai, keramikos dirbiniai, audiniai, vėliau tapo pastatų puošybos elementais bei perėjo į tautodailės dirbinių raštus. 

Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su tradiciniais lietuviškaisiais baltų simboliais, analizuojama jų reikšmė, o iš specialiai pagamintos druskos masės gaminami labiausiai patikę ženklai, jie dekoruojami.

Priemonės, reikalingos ženklo gamybai, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 25 
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 5 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

 

Vilnos vėlimas

Veltinis – pats seniausias vilnos gaminys. Vilnos vėlimas, kaip rankdarbių rūšis, žinomas jau seniai, kai moterys ir merginos veldavo įvairius rūbus, kad vyrai laukuose galėtų ištverti didelį šaltį ar karštį. Kiek Lietuvoje buvo laikomas avys – tiek egzistavo ir veltinis. Ir dabar vėlimas pasitelkiant tik muilą ir vandenį gana populiarus. Yra du vėlimo tipai: vėlimas šlapiuoju būdu ir vėlimas sausuoju būdu.

Dalyviai šiame užsiėmime supažindami su vilnos rūšimis, vilnos paruošimu vėlimui, priemonėmis, vėlimo technika. Pagal pageidavimą galima velti įvairius gaminius – šlepetes, pirštines, riešines, šalikėlius ir t.t.

Priemonės, reikalingos vilnai velti, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2-3 val.
Dalyvių skaičius iki 15
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 6 m.

Kaina nuo 12

Grįžti į viršų

 

Karpiniai

Karpiniai – tai unikalūs kūrybiniai darbai iš popieriaus. Popieriaus karpinių menas gimęs Rytų šalyse, o vėliau sparčiai paplitęs po visa pasaulį, Lietuvoje itin išpopuliarėjo XIX a. pabaigoje. Tuomet karpiniai naudoti namų interjero dekoravimui – žibintams, lentynoms, veidrodžių rėmams, langams, indaujoms puošti. Nors per ilgą laiką karpinių technika pasikeitė, tačiau tradiciniai ornamentai, simboliai išliko. Karpinių menas puikiai dera ir yra nesunkiai pritaikomas ir šiuolaikinėje kultūroje.

Kruopštumo, kantrybės ir susikaupimo reikalaujančiame užsiėmime dalyviai supažindinami su karpymo technika, sužino apie karpinių paskirtį senojoje ir šiuolaikinėje kultūroje. Įgytas žinias pritaiko praktikoje – pasidaro norimą karpinį.  

Priemonės, reikalingos karpiniams, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 25 
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 7 m.

Kaina nuo 6

Grįžti į viršų

  

Riešinių mezgimas

Riešinės – ant riešo užmaunamas megztas aksesuaras, kuris turi ir praktinę reikšmę – saugo riešus nuo šalčio, traumų, riešinių dėvėjimas netgi gali pagerinti kraujotaką kraujotaką. Pastaruoju metu vis labiau populiarėjančios riešinės nėra naujovė, o atkurta lietuvių tautinio kostiumo detalė, kuri kaip aksesuaras puikiai pritaikoma kasdienėje aprangoje.

Užsiėmimo metu dalyviai mokosi riešinių mezgimo pagrindų ir pradėti jas megzti. Dažniausiai vieno užsiėmimo metu pabaigti riešinių nespėjama, tad dalyviai tą gali padaryti namuose. Todėl užsiėmimui reikėtų atsinešti virbalus (1,5-2 mm storio), riešinėms mezgti tinkamų siūlų bei karoliukų.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 15
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 7 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

 

Kiaušinių marginimas

Kiaušinis – amžino gyvybės rato, gyvybės atsiradimo, derlingumo simbolis, ypatingai svarbus per šv. Velykas. O kiaušinio marginimas įvairiais raštais ir spalvomis turėjo magišką reikšmę, numatančią ateinančius metus. Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais, raštais, jų reikšme. Kiaušinių marginimas natūraliu vašku puošiant juos tradiciniais ornamentais leidžia pažinti senąsias tradicijas.

Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

 

Trukmė 2 val.
Dalyvių skaičius iki 25
Rekomenduojamas dalyvių amžius nuo 6 m.

Kaina nuo 4

Grįžti į viršų

  Kiekvienas edukacinis užsiėmimas gali būti priderintas atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir poreikius.

Dauguma užsiėmimų gali vykti tiek mūsų centre, tiek Jūsų pasirinktoje vietoje.

Dėl edukacijų kreiptis: tel. (8 5) 279 1287 arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Informacijos apie artimiausiu metu vyksiančius renginius ieškokite Naujienų skiltyje.