Piešinių konkursas „Mano pasaka“

Mano pasakaKonkursas vyko 2016 m. Konkurso laimėtojai

***
Vilniaus etninės kultūros centras skelbia vaikų ir jaunimo piešinių konkursą „Mano pasaka”. Pieškite pasaką „Saulės ir Mėnulio ginčas“, siųskite mums piešinius ir laimėkite puikių prizų.

Plačiau apie konkurso sąlygas skaitykite nuostatuose (čia rasite ir pasaką).

LIETUVOS VAIKŲ IR JAUNIMO
PIEŠINIŲ KONKURSO „MANO PASAKA“
NUOSTATAI

BENDROJI DALIS

Konkurso tikslas – kūrybiškai interpretuojant ir iliustruojant tradicinę pasaką, skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, plėsti konkurso dalyvių kūrybinės vaizduotės ribas.

Iš geriausių konkurso piešinių surengta paroda bus eksponuojama Vaikų ir jaunimo folkloro šventėje „Saulytė“.

DALYVIAI

Piešinių konkurse „Mano pasaka“ dalyvauti gali visi norintys piešti Lietuvos vaikai. Dalyvių amžius – 3–18 metų. Dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes: 3–6 metų, 7–10 metų, 11–14 metų ir 15–18 metų.

KONKURSO EIGA

Piešiame pasaką „Saulės ir Mėnulio ginčas“ (pasakos tekstas bei garso įrašas).

Piešimo technikos – piešti galima įvairiomis priemonėmis: pastelėmis, spalvotais pieštukais, akvarele, kreidelėmis ir pan. Siekdami piešinių vertinimo aiškumo, siūlome tik piešti, nenaudoti kitų vaizduojamojo meno technikų, pvz. aplikacijos, lipdymo ir t. t.

Piešinio dydis – ne didesnis nei A4 formato lapas (297x210 mm, tiek gulsčias, tiek stačias).

ANKETA

Būtina užpildyti dalyvio anketą, kurioje nurodomi dalyvio duomenys: vardas, pavardė, amžius, iš kokio miesto ar iš kokios Lietuvos vietovės, iš kokios įstaigos. Dalyvių anketos forma word doc 48

PIEŠINIUS SIŲSTI

KADA? Konkursas įsigalioja nuo paskelbimo dienos. Piešinius siųsti 2016 m. iki gegužės 15 dienos.

KUR? KAM? Adresu: Vilniaus etninės kultūros centrui, konkursui „Mano pasaka“, Pamėnkalnio g. 34, LT-01114. Vilnius.

KAIP? Piešinys ir užpildyta dalyvio anketa turi būti įdėti į voką ir siunčiami paštu. Mokymo įstaiga, siųsdama daugiau nei vieną piešinį, gali visus piešinius ir anketas (jei telpa) dėti į vieną voką.

N.B. Iš vienos įstaigos vienoje amžiaus grupėje priimami ne daugiau kaip 3 piešiniai! T. y., jei konkurse dalyvauja visų keturių amžiaus grupių (žr. nuostatų dalį „Dalyviai“) įstaigos auklėtiniai, didžiausias vienos įstaigos konkurse dalyvaujančių piešinių skaičius yra 12, jei vienos amžiaus grupės – 3, jei dviejų – 6, trijų – 9. (Siūlytume Vilniaus etninės kultūros centrui siųsti jau atrinktus geriausius piešinius.)

Vilniečiai piešinius su anketomis gali atnešti į Vilniaus etninės kultūros centrą (Pamėnkalnio g. 34).

KONKURSO DALYVIŲ PIEŠINIŲ VERTINIMAS

Piešiniai vertinami atskirose amžiaus grupėse.

Iš kiekvienos amžiaus grupės dalyvių bus renkami 5 laureatai. Iš viso – 20 laureatų.

Vertinimo komisija: Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji koordinatorė, tautodailininkė Marija Liugienė, dailininkė Eglė Lekevičiūtė, Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji koordinatorė Sandra Bakanovaitė.

VERTINIMO KRITERIJAI

1) Tautinių motyvų kūrybiškas panaudojimas, 2) idėjos originalumas, 3) atlikimo technika bei estetika.

KONKURSO NUGALĖTOJAI, APDOVANOJIMAI

Aukščiausius vertinimo komisijos balus gavę konkurso dalyviai-laureatai bus apdovanoti specialiaisiais prizais – pasakų kompaktinėmis plokštelėmis „Kodėl saulė naktį miega?“, „Me-ke-ke“ (pasakos apie ožkas, ožius ir ožiukus) bei kitais Vilniaus etninės kultūros centro leidiniais, saldžiomis dovanomis, diplomais.

PIEŠINIŲ PARODA

Paroda vyks Vaikų ir jaunimo folkloro šventės „Saulytė“ metu – gegužės 29 dieną Lietuvos teatro, muzikos ir kino kieme (Vilniaus g. 41, Vilnius) 12–17 val. Konkurso laureatų apdovanojimas vyks 15.00 val. Laureatus bei konkurso dalyvius, kurių piešiniai bus eksponuojami parodoje, būtinai informuosime ir lauksime atvykstant.

 

Konkurso koordinatorė Loreta Stoliarovienė
Kontaktai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (85) 262 77 37