Konkursas moksleiviams „Kūrybinė pasakos galia“

2023-10-16 – 2023-11-20

Seniai pripažinta, kad pasaka – viena geriausių pasaulio pažinimo mokyklų vaikams. Siekdami populiarinti stebuklinės pasakos žanrą ir domėjimąsi tautosaka, rengiame konkursą Lietuvos 3–4 ir 5–8 klasių moksleiviams „Kūrybinė pasakos galia“. 

Konkursas kviečia pasinerti į pasakos kūrimo procesą ir individualiai arba grupėse atrasti dar niekur negirdėtą istoriją. Konkursinių darbų tema – lietuvių liaudies stebuklinės pasakos šiuolaikiškai. Dalyviams siūloma susipažinti su stebuklinių pasakų žanru, pasirinkti stebuklinėms pasakoms būdingus tradicinius personažus ir savo kūryboje įprasminti lietuvių liaudies pasakų išmintį.

Konkursu siekiama gilinti pedagogų ir moksleivių žinias apie pasakas, jų prasmes, struktūrą ir atsiradimą, tokiu būdu prisidedant prie kūrybiškumo ir saviraiškos skatinimo.

Konkurso laureatai apdovanojami prizais – Vilniaus etninės kultūros centro ir konkurso rėmėjų dovanomis. Kūrybiškiausių pasakų kūrėjai turės galimybę pasaką pristatyti Vilniaus moksleivių advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj“, vyksiančiame gruodžio 1 dieną.

Konkursiniai darbai priimami iki 2023 m. lapkričio 20 dienos. Jie teikiami kartu su dalyvio paraiška ir sutikimu dėl asmens duomenų tvarkymo el. paštu zivile@etno.lt.

Konkurso nugalėtojai bus skelbiami lapkričio 27 d. Vilniaus etninės kultūros centro Facebook paskyroje, interneto svetainėje www.etno.lt ir informuojami anketoje nurodytu el. paštu.

Norintiems įgyti daugiau žinių apie pasakų kūrimo metodus ir paruošti savo mokinius konkursui rengiamas seminarų ciklas „Kūrybinė pasakos galia“. Dalyvavimas seminaruose nemokamas, tačiau būtina registracija.

Šis konkursas ir seminarų ciklas yra projekto „Kūrybinė pasakos galia“ dalys. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas