Pavasario lygiadienis Vilniuje bus minimas ledo skulptūrų apsuptyje

2024 - 03 - 19

Kovo 20 d. 20 val. Vilniuje bus švenčiamas pavasario lygiadienis – dviejų metų laikų sandūra, kuomet dienos trukmė pasiveja naktį, ir prasideda astronominis pavasaris. Šia proga Šventaragio slėnyje Vilniaus etninės kultūros centro iniciatyva iškils ledo skulptūrų instaliacija, kurios apsuptyje įvyks renginys „Teka“.

Šiemet prie pavasario lygės priartėjusi ir kita gamtos pabudimo šventė – Velykos, kurių pagrindinis simbolis – margutis – taps ir lygiadienio ženklais, bylojančiais apie naujos pradžios atsiradimą. „Pavasarį, saulei patekant vis aukščiau, margučių raštais atiteka ir senolių išmintis, kviečianti švęsti šviesos pergalę prieš tamsą“, – apie renginio idėją pasakoja organizatoriai.

Pavasario lygė bus minima mitais ir istorija apipintame Šventaragio slėnyje, kur poezija, muzikos ir šviesų žaismas žadins gamtą ir primins senovės lietuvių tradicijas. Čia įrengta ledo margučių instaliacija kvies ne tik pasigrožėti raštais, bet ir ilgainiui stebėti ledo tirpsmo tekėjimą.

Renginio lankytojams muzikinį pasirodymą dovanos kūrybinio folkloro grupė „Braška lizdas“, atliksianti Dieveniškių krašto dainų interpretacijas ir tradicines pavasario laikotarpio dainas. Neseniai susibūrusio ansamblio atlikėjai tyrinėja sintezę tarp folkloro ir elektronikos: „triukšmingų elektronikos garsų jungtyje mes atliekame gana laisvas liaudies dainų interpretacijas, tačiau stengiamės išlaikyti ir jų savastį, autentiškas manieras“.

Šventės metu taip pat skambės Vlado Braziūno poezija ir sužibs Vilniaus miesto moksleivių uždegti ugnies raštai.

Ledo skulptūros Šventaragio sode įsikurs kovo 20 d. ir puoš jį iki balandžio 19 d. (ar trumpiau, jei pavasario saulė suskubs sušildyti žemę).

Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Renginio partneriai – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas