Dainaviai

 

 Kūrybinio folkloro ansamblis „Dainaviai“

Oficiali ansamblio „Dainaviai“ steigimo data – 2022 m. vasario 1 d., tačiau jo ištakos siekia 2015 m., kuomet jis buvo „Vilniaus dzūkulių“ asociacijos dalimi. Nuo tada ansambliui vadovauja Daiva Steponavičienė, visuomenėje žinoma kaip postfolkloro atlikėja Rugiaveidė. Ji iškart sutelkė ansamblį sudėtingai dzūkiškų baladžių programai, kurią sėkmingai paruošė ir pristatė 2016 m. ansamblio „Vilniaus dzūkuliai“ 20-mečio proga, kartu minėdama ir savo, kaip post folkloro atlikėjos, sceninės veiklos jubiliejų. Kad šis unikalus muzikinis projektas nenugrimztų užmarštin, 2018-aisiais buvo išleista baladžių kompaktinė plokštelė „Dzimnas sapnas“.

2017 m. ansambliečių triūsas ir užsidegimas buvo įvertintas prizu už geriausiai atliktą autentišką dainą respublikiniame karinių-istorinių dainų konkurse „Aušta aušrelė“, o 2018 m. - II-ąja vieta suaugusiųjų kategorijoje atlikėjų konkurse „Grįžulai“.

Po baladžių programos sklaidos kolektyvas atsinaujino ir per kelerius metus paruošė šeimos dainų, karinių dainų programas, išaukštino sakalo įvaizdį dainose, ėmė ruošti vestuvinių jaunojo išlydėjimo į jaunosios pusę dainų programą, nuolat atnaujina kalenorinių dainų repertuarą, ruošia dainų, kuriose minimas Vilnius, programą, skirtą sostinės 700 metų jubiliejui.

Unikalus vadovės požiūris į folklorą po truputį ėmė keisti ir viso ansamblio nuostatą, o kartu ir stilistiką: ansamblis nebetilpo į tradicinio dainavimo rėmus, praplėtė atlikimo menines galimybes, o tai buvo neatsiejama nuo vis gerėjančios atlikimo kokybės. Pagrindinis žanras – daina – tapo ir naujo ansamblio vardo atsiradimo pagrindu.

 „Dainaviai“ šiuo metu vienija 13 narių ir kviečia prisijungti dainuojančius ir kūrybiškai žvelgiančius į dainuojamąją tautosaką vilniečius. Repetuojame Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41) antradieniais nuo18 val.

 Ansamblio vadovė – Daiva Steponavičienė, mob. 8 682 13 228.